W Stalowej Woli

Inwazja żółtych kartek

Inwazja żółtych kartek

Jeżeli robić zakupy w Tesco, to tylko teraz. Wyboru wielkiego nie ma, bo wyprzedaż trwa już kilka dni. Wyboru wielkiego już nie ma, bo sprytniejsi przetrzebili półki. Zwłaszcza te z żółtymi etykietami oznaczającymi obniżki cen, a tych jest wiele. Sieć opróżnia magazyny. Brytyjczycy jednak nie wycofują się z Polski. Nie likwidują też dwóch marketów w Nisku i Stalowej Woli. Jak wszystkie inne zostaną tylko przemeblowane.

Tescu dostało się od Carrefoura i Biedronki. Te dwie sieci mają mniejsze sklepy, jest ich więcej i zwykle w centrach miasta, a nie na obrzeżach, gdzie można było zakładać duże parkingi. Duża powierzchnia to duże podatki i mniejsze zyski. Roczne obroty Tesco w Polsce spadły poniżej 10 mld. zł i właściciele sieci podjęli kilka drastycznych decyzji. Na początku roku zamkniętych zostało kilkadziesiąt sklepów, teraz to samo czeka następne. Zamknięte zostaną cztery z tych największych hipermarketów i jedno z trzech centrów dystrybucyjnych. Niektóre sklepy, jak chociażby w Rzeszowie idą na sprzedaż. Za tymi działaniami idą zwolnienia. Te rozpoczną się w sierpniu i pracę straci prawie 1,5 tys. osób, głównie ze stanowisk podstawowych. Zwolnienia powinny ominąć Stalową Wolę i Nisko, a jeżeli nastąpią to nie na taką skalę, jak w innych miastach.

Tesco przemodelowuję swoją sieć w Polsce. Największe sklepy staną się tzw. hipermarketami kompaktowymi. Te mniejsze (np. w Stalowej Woli i Nisku) też się zmienią. Wszystko, by obsługa była szybsza i łatwiejsza. W uproszczeniu, przyszłe sklepy Tesco będą przypominały dyskonty. – Transformacja ma nastąpić szybko i po kilku miesiącach przynieść finansowe efekty – mówi jeden z pracowników supermarketu. „Zmieniamy nasz sklep, aby Twoje zakupy były prostsze i przyjemniejsze. Już wkrótce powitamy Cię w nowym, mniejszym sklepie Tesco, idealnym na codzienne zakupy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia” – może przeczytać każdy z robiących zakupy w supermarkecie przy ul. Przemysłowej.

Asortyment sprzedaży w nowych sklepach wiele się nie zmieni. Sieć stawia na segment spożywczy. Zostanie też chociażby odzieżowa marka F&F, a produkty przemysłowe będą sprzedawane głównie sezonowo. Czego nie będzie w przyszłej ofercie, teraz jest sprzedawane z maksymalnymi upustami. Kto lubi robić zapasy, może z takiej okazji skorzystać.

tesco 2

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

Teren przy ul. Kilińskiego zamieni się w sąsiedzki EKO azyl

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020

Relacja z Festiwalu Muzycznego w klasztorze Kapucynów

stw24.pl8 lipca 2020
huta

Ogłoszenie Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2019

stw24.pl7 lipca 2020

Aktywne wakacje z VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl7 lipca 2020

Utrudnienia na drogach krajowych Podkarpacia w okresie wakacyjnym

stw24.pl7 lipca 2020

Terminy ważności dokumentów komunikacyjnych

stw24.pl7 lipca 2020