W Stalowej Woli

Inwazja żółtych kartek

Inwazja żółtych kartek

Jeżeli robić zakupy w Tesco, to tylko teraz. Wyboru wielkiego nie ma, bo wyprzedaż trwa już kilka dni. Wyboru wielkiego już nie ma, bo sprytniejsi przetrzebili półki. Zwłaszcza te z żółtymi etykietami oznaczającymi obniżki cen, a tych jest wiele. Sieć opróżnia magazyny. Brytyjczycy jednak nie wycofują się z Polski. Nie likwidują też dwóch marketów w Nisku i Stalowej Woli. Jak wszystkie inne zostaną tylko przemeblowane.

Tescu dostało się od Carrefoura i Biedronki. Te dwie sieci mają mniejsze sklepy, jest ich więcej i zwykle w centrach miasta, a nie na obrzeżach, gdzie można było zakładać duże parkingi. Duża powierzchnia to duże podatki i mniejsze zyski. Roczne obroty Tesco w Polsce spadły poniżej 10 mld. zł i właściciele sieci podjęli kilka drastycznych decyzji. Na początku roku zamkniętych zostało kilkadziesiąt sklepów, teraz to samo czeka następne. Zamknięte zostaną cztery z tych największych hipermarketów i jedno z trzech centrów dystrybucyjnych. Niektóre sklepy, jak chociażby w Rzeszowie idą na sprzedaż. Za tymi działaniami idą zwolnienia. Te rozpoczną się w sierpniu i pracę straci prawie 1,5 tys. osób, głównie ze stanowisk podstawowych. Zwolnienia powinny ominąć Stalową Wolę i Nisko, a jeżeli nastąpią to nie na taką skalę, jak w innych miastach.

Tesco przemodelowuję swoją sieć w Polsce. Największe sklepy staną się tzw. hipermarketami kompaktowymi. Te mniejsze (np. w Stalowej Woli i Nisku) też się zmienią. Wszystko, by obsługa była szybsza i łatwiejsza. W uproszczeniu, przyszłe sklepy Tesco będą przypominały dyskonty. – Transformacja ma nastąpić szybko i po kilku miesiącach przynieść finansowe efekty – mówi jeden z pracowników supermarketu. „Zmieniamy nasz sklep, aby Twoje zakupy były prostsze i przyjemniejsze. Już wkrótce powitamy Cię w nowym, mniejszym sklepie Tesco, idealnym na codzienne zakupy. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia” – może przeczytać każdy z robiących zakupy w supermarkecie przy ul. Przemysłowej.

Asortyment sprzedaży w nowych sklepach wiele się nie zmieni. Sieć stawia na segment spożywczy. Zostanie też chociażby odzieżowa marka F&F, a produkty przemysłowe będą sprzedawane głównie sezonowo. Czego nie będzie w przyszłej ofercie, teraz jest sprzedawane z maksymalnymi upustami. Kto lubi robić zapasy, może z takiej okazji skorzystać.

tesco 2

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021