kultura i rozrywka

Islandia oczami poetki Aleksandry Knap

Islandia oczami poetki Aleksandry Knap

„Islandia – zimowe lato” – to najnowszy tomik poezji Aleksandry Knap. Prezentacja lirycznych propozycji młodej poetki ze Stalowej Woli odbędzie się 9 września o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Ponadto w trakcie wieczorku poetyckiego zostanie zaprezentowana wystawa fotografii Aleksandry „Pocztówka z Islandii – zimowe lato”.

W 2020 roku poetka odbyła dwie podróże do Krainy Lodu i Ognia – w lutym i w sierpniu, dlatego też zdecydowała się na podzielenie wierszy na dwie części: Zimę i Lato. „Emocje, które towarzyszyły przy powstaniu zdjęć i obrazów, znalazły swoje odzwierciedlenie w słowach, a w efekcie w wierszach. Luty ukazał przede mną wyspę skąpaną w bieli śniegu, pełną wiatru i ciemności. Sierpień natomiast pokazał, że dzień może nie mieć końca (dni polarne) i namalował dla mnie zielony krajobraz przyrody. Tomik poezji jest zaproszeniem i biletem w podróż na samotną wyspę pośrodku Atlantyku” – wskazuje Aleksandra. Nad redakcją i składem czuwał Pan Kazimierz Linda. 

Aleksandra Knap urodziła się w Stalowej Woli, gdzie z wyróżnieniem ukończyła PSM I stopnia w klasie fortepianu oraz LO im KEN. Obecnie jest studentką prawa w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. 

Od 2009 uczestniczyła w Warsztatach Literackich „Wers” działających przy stalowowolskiej MBP. Od 2016 roku członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”. Jest laureatką m.in. III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficznym „(Pod)różne historie” – „O podróżach w pandemii” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego (2021). We wrześniu 2018 roku prezentowała w MBP swój tomik „Konstelacje”.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Brzechwa w oczach dziecka – konkurs plastyczny

stw24.pl27 września 2021

Powstał portal o Kresach

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kazimierz Szymeczko opowiadał o książkach, Śląsku i przestrzegał…

stw24.pl22 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021