W Stalowej Woli

„IX Rajd Honoru ” ulicami Stalowej Woli

„IX Rajd Honoru ” ulicami Stalowej Woli

1 sierpnia 2020 roku punktualnie o godzinie 17 – w Godzinę „W” – zawyły syreny, a cała Polska zatrzymała się na chwilę, by znów oddać hołd Powstańcom. Stalowa Wola jak co roku włączyła się również w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Spotykamy się po raz dziewiąty na stalowowolskim Rajdzie Honoru, aby oddać pamięć tym, którzy 76 lat temu poświęcając swoją młodość i często życie podjęli się heroicznej walki, aby wywalczyć wolność. Powstańcy warszawscy podjęli tę próbę z miłości do Ojczyzny i przyszłych pokoleń – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

– „Będziesz miłował” – te jakże zaskakujące słowa na tamten czas, na podpalonej kartce spadły pod nogi młodego kapłana Stefana, który w Warszawie posługiwał w szpitalu. Patrzył na płonącą Warszawę, na prawdziwe piekło na ziemi, a pod jego nogi spadła kartka z napisem: „będziesz miłował”. To późniejszy Kardynał Polski Prymas Stefan Wyszyński, który uznał te słowa za prawdziwy testament Powstania Warszawskiego. I ten testament miłości dzisiaj również nam jest zadany. Spotykając się tutaj, aby uczcić Powstańców Warszawy, miejmy w pamięci te słowa. Tak budujmy Polskę, pamiętając o tych, którym zawdzięczamy wolność – apelował prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Tegoroczne obchody zgromadziły niezmiennie wielu patriotów, którzy przyszli okazać swój szacunek tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po oficjalnych uroczystościach na Placu Piłsudskiego, na rowery wsiadło setki osób, z Lucjuszem Nadbereżnym Prezydentem Stalowej Woli na czele, by ruszyć w IX Rajdzie Honoru ulicami Stalowej Woli.

Ośmiokilometrowa trasa przy dźwiękach patriotycznych pieśni prowadziła uczestników ulicami: 1 SIERPNIA – MDK, ul. Kilińskiego, ul. Niezłomnych, ul. Ofiar Katynia, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Poniatowskiego, ul. KEN, Al. Jana Pawła II, ul. Okulickiego, ul. Popiełuszki, ul. 1 SIERPNIA – MDK. W tym roku uczestnicy znów utworzyli peleton w białym, czerwonym i czarnym kolorze, bowiem w tych barwach uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Po zakończeniu Rajdu wszyscy mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania pięknego, patriotycznego koncertu Bartasa Szymoniaka „ALARM 44” w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.

IX Rajd Honoru swoim patronatem objęli Senator RP Janina Sagatowska i Poseł na Sejm RP Rafał Weber. Organizatorem wydarzenia był: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz Ruch Społeczny Kocham Stalową Wolę.

Źródło U.M. Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021