W Stalowej Woli

“IX Rajd Honoru ” ulicami Stalowej Woli

“IX Rajd Honoru ” ulicami Stalowej Woli

1 sierpnia 2020 roku punktualnie o godzinie 17 – w Godzinę „W” – zawyły syreny, a cała Polska zatrzymała się na chwilę, by znów oddać hołd Powstańcom. Stalowa Wola jak co roku włączyła się również w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Spotykamy się po raz dziewiąty na stalowowolskim Rajdzie Honoru, aby oddać pamięć tym, którzy 76 lat temu poświęcając swoją młodość i często życie podjęli się heroicznej walki, aby wywalczyć wolność. Powstańcy warszawscy podjęli tę próbę z miłości do Ojczyzny i przyszłych pokoleń – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

– „Będziesz miłował” – te jakże zaskakujące słowa na tamten czas, na podpalonej kartce spadły pod nogi młodego kapłana Stefana, który w Warszawie posługiwał w szpitalu. Patrzył na płonącą Warszawę, na prawdziwe piekło na ziemi, a pod jego nogi spadła kartka z napisem: „będziesz miłował”. To późniejszy Kardynał Polski Prymas Stefan Wyszyński, który uznał te słowa za prawdziwy testament Powstania Warszawskiego. I ten testament miłości dzisiaj również nam jest zadany. Spotykając się tutaj, aby uczcić Powstańców Warszawy, miejmy w pamięci te słowa. Tak budujmy Polskę, pamiętając o tych, którym zawdzięczamy wolność – apelował prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Tegoroczne obchody zgromadziły niezmiennie wielu patriotów, którzy przyszli okazać swój szacunek tym, którzy oddali życie za Ojczyznę. Po oficjalnych uroczystościach na Placu Piłsudskiego, na rowery wsiadło setki osób, z Lucjuszem Nadbereżnym Prezydentem Stalowej Woli na czele, by ruszyć w IX Rajdzie Honoru ulicami Stalowej Woli.

Ośmiokilometrowa trasa przy dźwiękach patriotycznych pieśni prowadziła uczestników ulicami: 1 SIERPNIA – MDK, ul. Kilińskiego, ul. Niezłomnych, ul. Ofiar Katynia, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Poniatowskiego, ul. KEN, Al. Jana Pawła II, ul. Okulickiego, ul. Popiełuszki, ul. 1 SIERPNIA – MDK. W tym roku uczestnicy znów utworzyli peleton w białym, czerwonym i czarnym kolorze, bowiem w tych barwach uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Po zakończeniu Rajdu wszyscy mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania pięknego, patriotycznego koncertu Bartasa Szymoniaka „ALARM 44” w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.

IX Rajd Honoru swoim patronatem objęli Senator RP Janina Sagatowska i Poseł na Sejm RP Rafał Weber. Organizatorem wydarzenia był: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj Przewodniczący Rady Miejskiej, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli oraz Ruch Społeczny Kocham Stalową Wolę.

Źródło U.M. Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Apel do Lucjusza

    4 sierpnia 2020 at 14:32

    Będziemy gnić w III lidze dobre kilka lat. Nawet Stal RZ z większym budżetem aż 5 lat walczył o II ligę. Propozycja jest taka, aby na siłę nie ściągać zawodników, ale zacząć od zbudowania własnej drużyny. Tymczasem zajmijmy się ważniejszymi tematami. Miasto się wyludnia, młodzi wyjeżdżają na studia i nie wracają, brakuje mieszkań. Trzeba poszerzyć ofertę edukacyjną, dalej rozwijać szkolnictwo wyższe, ściągnąć branżę IT, wydzielić nowe tereny pod inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w stronę Turbii, stworzyć warunki do rozwoju biznesu, postawić na innowacje. Na razie wyrzuciliśmy pełno pieniędzy na piłkę nożną, a miasto się zwija.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Spotkanie z prezydentem Stalowej Woli w ramach PRI

stw24.pl21 września 2020

Znamy zwycięzców wakacyjnego escape roomu w MBP

stw24.pl16 września 2020

Weź udział w akcji #sadziMY

stw24.pl16 września 2020
szpital stalowa namiot

Szpital w Stalowej Woli wstrzymuje przyjęcia na chirurgię

stw24.pl15 września 2020

Nowa publikacja w Muzeum

stw24.pl15 września 2020

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie stalowowolskim

stw24.pl14 września 2020

Będzie głośno na terenie miasta

stw24.pl14 września 2020

Finanse miast tematem kolejnego Forum Rozwoju Lokalnego

stw24.pl14 września 2020

Jesienne szczepienie lisów

stw24.pl14 września 2020