W Stalowej Woli

Jak będzie wyglądać nowa hala targowa?

Jak będzie wyglądać nowa hala targowa?

Trwają ostanie prace nad projektem nowej hali targowej, która ma powstać w Stalowej Woli. Wiadomo już, że będzie to nowoczesny obiekt spełniający rożne potrzeby kupców, ale też dostosowany do klientów.  

W tym roku w budżecie miasta na prace projektowe zostało przeznaczone  120 tys. zł, a całość inwestycji, w skład, której wchodzi także przebudowa układu komunikacyjnego, ma kosztować 5 mln zł. Miasto liczy na dofinansowanie w wysokości 2 mln zł.

Przebudowa ma objąć teren leżący między galerią City Park a Halą Targową oraz między torami a ciągiem budynków wzdłuż ul. Okulickiego, gdzie m.in. są lodziarnie.
Obecnie projektanci mają już gotowy główny szkielet budynku, natomiast są jeszcze ostanie szlify, co do bryły i elementów, które będą bardzo charakterystyczne dla Stalowej Woli. Jeśli projekt będzie ostatecznie zatwierdzony, to go przedstawię. Zależy nam na tym, aby to nie był kwadraciak, hala, w prostym tego słowa znaczeniu, ale obiekt, który zapewni rożne rozwiązanie dla kupców. Będą mogli oni handlować tak na zewnątrz jak i w środku. Będzie też wysoki standard, jeśli chodzi o zaplecze sanitarne – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Dodaje, że oprócz udogodnień dla przedsiębiorców prowadzących tam działalność, będą też ułatwienia dla klientów. Chodzi przede wszystkim o lepszy dojazd i możliwość zaparkowania. Jak zaznacza, projekt jest dokładnie analizowany pod względem komfortu dla prowadzących tam działalność, a także dla klientów.

Inwestycje tę realizujemy w jednym celu, aby uchronić ulicę Okulickiego przed galeriami, hipermarketami. Chcemy pokazać i obronić  ten tradycyjny handel, który był zawsze istotny dla Stalowej Woli – podkreśla prezydent.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021