Fotorelacje

Jak dobrze mieć sąsiada

Jak dobrze mieć sąsiada

Pawi ogon, to ciasto, które wygrało konkurs organizowany na III Pikniku Sąsiedzkim, który odbył się na placu Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli. To cykliczna impreza, którą przygotowuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach organizowania społeczności lokalnej.

Takie sąsiedzkie spotkania wpisały się już na stałe w kalendarz imprez. To wydarzanie, które ma na celu integrację mieszkańców, pokazanie, że można wyjść z domu i mile spędzić wspólnie czas.
Piknik rozpoczął występ dzieci z Klubu „Wesoła Gromadka”. Mali klubowicze dali radosny, zabawny i pełen emocji pokaz swoich umiejętności. Uczestnicy pikniku mieli także możliwość oglądania wystawy zdjęć i kroniki z działalności Klubu.
Najważniejszym punktem spotkania było rozstrzygniecie konkursu na najlepsze ciasto piknikowe. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele MOPS-u, Rady Miejskiej, policji, Domu Dziecka, oceniało oryginalność pomysłu, walory smakowe i estetyczne. Pierwsze miejsce otrzymał Jerzy Borowiak, który przygotował ciasto „Pawi ogon”, na drugim miejscu znalazł się przekładany sernik, który przygotowała Katarzyna Winiarska – Duda, a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi  Kochowskiemu, który także przygotował sernik. Ciasta były tak smaczne, że zniknęły błyskawicznie ze stołów, co było najlepszą oceną ich walorów smakowych.

Podczas imprezy wolontariusze z Klubu Wolontariusza przy MOPS, przygotowali wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, malowanie na streczu, puszczanie dużych baniek. Wśród najmłodszych najbardziej oblegane były stoiska
z malowaniem buziek oraz ozdabianiem koszulek. Natomiast Stowarzyszenie „Rowerzyści ze Stali” zorganizowało konkursy sportowe oraz prace kreatywne. Atrakcje dla dzieciaków przygotowali też policjanci z miejscowej komendy, oprócz konkursów pokazali także jak pracuje się z psem. Był też pokaz treningu sztuki walki aikido przeprowadzony przez Stalowowolskie Stowarzyszenie Aikido „Sagaku”.

MOPS/Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020