W Stalowej Woli

Jak „dogadać” się z psem”? Wystarczy poznać psi język

Jak „dogadać” się z psem”? Wystarczy poznać psi język

Konsekwencja, jasne zasady i zrozumienie. To trzy zasady bardzo ważne w szkoleniu psów. O tym mogli się dowiedzieć uczestnicy I Psiego Seminarium z Agnieszką Filar zorganizowanego w Stalowej Woli.

Zajęcia prowadziła Agnieszka Filar, lekarz weterynarii, która szkoleniem i pracą z psami zaczęła 10 lat temu, bierze udział licznych zawodach, na swoim koncie ma już wiele sukcesów.
Na pytanie z czym właściciele psów mają największy problem, odpowiada, że to nie są problemy zwierząt, tylko ich panów. – Okazuje się, że psy bardzo szybko są w stanie zrozumieć to, czego wymagają od nich przewodnicy, ale tylko wtedy, kiedy są dla nich czytelni. Dlatego często dochodzi do nieporozumień. Jeśli przewodnik nie jest w stanie przekazać psu, to czego od niego wymaga, to dochodzi do nieposłuszeństwo, problemów z koncentracją u psa. Gdy przewodnik zacznie być czytelny, to czworonóg w ciągu kilku dni może zmienić swoje zachowanie. Dlatego często są to nieporozumienia – wyjaśnia Agnieszka Filar. Jak zaznacza, każdego psa można wyszkolić i „wyciągnąć” z niego 100 proc. jego możliwości, które zależą od jego genetyki, predyspozycji osobniczych.

Martyna Macko – Szymanek z firmy Kama, która zorganizowała to wydarzenie zauważa, że wiele osób nie wie, że szkolenie psa jest tak cenne. – Już wiele wiele lat temu pies został zsocjalizowany i jest nauczony przebywania z nami, by to dla obu stron było przyjemne dobrze jest mu pokazać co jest dobre, a co złe. Metody i podejście do każdego psa jest indywidualne. Jednakże ważne jest to, by psu zapewnić stałość środowiska, żeby coś co zostanie ustalone na początku, kiedy było kształtowe, by wiedział, że to, co się wydarzyło będzie mieć powtarzalność w przyszłości. Ważne by pewne zasady były ustalone ze wszystkim członkami rodziny i by wszyscy je przestrzegali. Chodzi o to, by pies miał jasne zasady, dla niego coś jest albo czarne, albo białe nie ma szarości. Bardzo ważną rzeczą w szkoleniu jest też konsekwencja – wyjaśnia.

Było to dwudniowe szkolenie, złożone z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy poznawali zasady komunikacji z psem, metody pracy, a także sposoby rozwiązywania danych problemów podczas indywidualnej pracy z czworonogami. Prowadząca każdemu właścicielowi udzielała konkretnych wskazówek, podpowiadała jak mają postępować. Uczestnicy już po pierwszym dniu szkolenia widzieli efekty, zmianę zachowania u swoich pupili.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021