W powiecie

Jaki jest stan chodników przy drogach powiatowych?

Jaki jest stan chodników przy drogach powiatowych?

Zarząd Dróg Powiatowych na bieżąco sprawdza stan techniczny chodników wzdłuż dróg, którymi zarządza. W Stalowej Woli wzdłuż wszystkich dróg powiatowych są chodniki, zaś jeśli chodzi o gminy, to przy części są ciągi piesze.

Jak wynika z informacji dotyczącej oceny ocena stanu technicznego dróg powiatowych, przedstawionej przez ZDP jeśli chodzi o chodniki w Stalowej Woli wzdłuż dróg powiatowych, to ich stan w większości jest dobry, jednak część w niedługim czasie będzie wymagać remontu. W najgorszym stanie są chodniki wzdłuż ulic: Niezłomnych, Dąbrowskiego, Ogrodowej, części ul. Komisji Edukacji Narodowej.

Przy przebudowanych w ostatnim czasie drogach powiatowych w Stalowej Woli czyli ul. Klasztornej, ul. Przemysłowej oraz ul. Poniatowskiego powstały chodniki oraz ścieżki rowerowe. Wcześniej te ciągi piesze nie były w najlepszym stanie lub też ich wcale nie było jak to jest w przypadku części ul. Przemysłowej.

Przy pozostałych drogach powiatowych przebiegających przez teren gmin: Pysznica, Bojanów, Radomyśl nad Sanem, Zaleszany, Zaklików są lokalnie chodniki. W większości mają nawierzchnię z kostki brukowej. Jak czytamy w informacji, z uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów ZDP w 2017 roku zrealizował kilka inwestycji. W ciągu drogi Zaklików – Borów na odcinku o długości 656 m został zrobiony chodnik. Nowy chodnik powstał także w Majdanie Zbydniowskim i Wólce Turebskiej przy drodze relacji Zbydniów – Turbia na odcinku 730 m. Łącznie zostało wykonane blisko 1,4 km chodników za kwotę 555 tys. zł, w tym dofinansowanie z gmin wyniosło 280 tys. zł.

Jak podkreśla w przedstawionej informacji ZDP, istotnym zadaniem w zakresie poprawy infrastruktury pieszej i rowerowej obejmującej także drogi powiatowe była relegalizowana przez województwo podkarpackie budowa szlaku rowerowego Green Velo w ciągu dróg Zarzecze- Rzeczyca Długa, Radomyśl nad Sanem – Skowierzyn, Zaleszany – Zbydniów, Zaleszany – Zabrnie. Łączna długość tras wyniosła 23,6 km. W części szlak został poprowadzony lokalnymi drogami.

Joanna Piechuta

Fot. Chodnik przy ul. Popiełuszki remontowany w ubiegłym roku 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl18 października 2021

Zmarł ks. Jan Mazur były wikariusz parafii św.Floriana

stw24.pl8 października 2021