W Stalowej Woli

Jedni puszczają dymek, a inni duszą się w mieszkaniach

Jedni puszczają dymek, a inni duszą się w mieszkaniach

Palacze papierosów na balkonach i w oknach, to zmora mieszkańców Stalowej Woli. Czy nie można w końcu zrobić z tym porządku – zastanawia się mieszkaniec. Okazuje się, że Spółdzielnia Mieszkaniowa na razie niewiele może z tym zrobić, choć po zmianie regulaminu palacze będą mogli zostać ukarani mandatem.

Mężczyzna, który interweniuje w naszej redakcji w tej sprawie, przypomina, że 6 lat temu doszło do pożaru w bloku przy ul. Wojska Polskiego. Doszczętnie spłonęło mieszkanie na parterze. Przyczyną tego zdarzenia był właśnie niedopałek papierosa wyrzucony przez balkon od kogoś z góry, który spadł na wiklinowy kosz.

To była tragedia, jednakże jeszcze większą tragedią jest dla mnie to, że nic to nie nauczyło mieszkańców. Wystarczy przespacerować się pod balkonami, można znaleźć setki niedopałków – mówi mężczyzna, który mieszka właśnie w tym wspomnianym bloku. Dodaje, że mieszkańcy trzymają rożne rzeczy na balkonach, wielu ma uchylone okna, jeśli ktoś rzuca z góry niezgaszonego papierosa, to istnieje niebezpieczeństwo, że może dojść do pożaru. Zaznacza, że na klatkach schodowych nie ma informacji przypominających o zakazie palenia i niebezpieczeństwie z tym związanym. A kolejna sprawa to dym papierosowym, który wchodzi do sąsiednich mieszkań. Także otworzenie okna nie zawsze wiąże się z wywietrzeniem mieszkania.

smoking-1026559_640

Zapytaliśmy w Spółdzielni Mieszkaniowej, czy wobec lokatorów, którzy „umilają” dymem papierosowym życie sąsiadom jakieś konsekwencje.

Jak wyjaśnia wiceprezes Bogdan Wojtala, w regulaminie nie ma zapisu, który by zabraniał palenia papierosów na balkonie. Natomiast, taki zakaz obowiązuje w pomieszczeniach ogólnego użytku, tj. m.in. , na klatkach schodowych, w piwnicach. Jednakże nie wszyscy się do tego stosują, dlatego do takich lokatorów, kierowane są pisemne lub ustne upomnienia. Ponadto informacje o zakazie palenia są umieszczane na klatkach schodowych. Prezes zaznacza, że palenie na balkonach czy przez uchylone okno może być bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego też, spółdzielnia przymierza się do tego, by przy najbliższej zmianie regulaminu taki zapis wprowadzić.

Dodaje, że SM nie ma możliwości karania, jednakże jeśli mieszkańcy widzą, że ktoś notorycznie łamie zapisy regulaminu, to może to zgłosić na policję, a funkcjonariusze ukarać mandatem.

Joanna Piechuta

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021