W Stalowej Woli

Jedni sobie stroją żarty, inni zgłaszają problemy

Jedni sobie stroją żarty, inni zgłaszają problemy

Przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie, to najczystsze sygnały zgłaszane przez mieszkańców Stalowej Woli i powiatu w ramach  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu stalowowolskiego radny Marek Kopera poruszył sprawę tego narzędzia, które dwa lata temu zostało wprowadzone przez policję. Pytał Lucjana Maczkowskiego, komendanta Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, jak wygląda funkcjonowanie tej mapy na terenie powiatu stalowowolskiego.

Komendant, wyjaśniał, że jest to nowe narzędzie, które powstało na jesieni 2016 roku i służy temu, aby każdy mieszkaniec, który mam dostęp do internetu mógł wpisać problem, który „leży mu na sercu”. Zaznaczał, że są wpisywane rożne problemy. Niektórzy celowo sobie żartują z tej mapy.  Przytoczył jeden taki sygnał, w którym to  mieszkaniec zgłaszał, że w budynku przy ul. Popiełuszki 24, czyli w siedzibie komendy policji, dochodzi do znęcania się nad zwierzętami.  – Są też i takie żarty – mówił z uśmiechem komendant. – Nam chodzi o to, żeby mieszkańcy mogli tam wpisywać to, co im rzeczywiście przeszkadza. Tych żartów, pomyłek i niepotwierdzonych zgłoszeń jest stosunkowo mało.  W tym roku mamy 54 proc. potwierdzalności.  Z perspektywy Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego największym problem jest przekraczanie dowolnej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie – mówił. Zaznaczał, że gdy na mapie pojawiają się zgłoszenia, to w te miejsca, gdzie występują wysyłane są patrole.

Radny Marek Kopera zaznaczał, że powinno być więcej informacji wśród mieszkańców na temat tego narzędzia, gdyż nie wszyscy o tym wiedza. Komendant wyjaśniał, że mieszkańcy są o tej mapie informowani np. podczas osiedlowych spotkań z władzami Stalowej Woli, propagują ją także dzielnicowi miejscy i wiejscy. Ponadto informacje o tym narzędziu są podawane podczas debat społecznych, czyli spotkań z różnymi grupami osób, organizowanych przez policję.

Krajowa  Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna pod adresem  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021