W powiecie

Jedno przejście powstało, czy będzie kolejne ?

Jedno przejście powstało, czy będzie kolejne ?

Po około trzech latach mieszkańcy Pysznicy doczekali się przejścia dla pieszych na drodze powiatowej relacji Stalowa Wola – Pysznica. Pod wnioskiem o jego budowę podpisało się około 100 osób. Teraz, o kolejne przejście wnioskują inni.

Mimo tego, że konieczność budowy tego przejścia widziało tyle osób, zarządca drogi nie mógł zrobić tego od razu. Jak tłumaczy Piotr Sliwiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli, najpierw konieczne było przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, co trwało około 2 lata. M.in została zlecona analiza bezpieczeństwa, a także została wykonana korekta geometrii skrzyżowań. Na tym odcinku drogi nie było skrzyżowania i była uzasadniona konieczność jego budowy. W pobliżu są dwa przystanki autobusowe, a ponadto na tej drodze jest bardzo duże natężeniu ruchu, w granicach 800 – 900 pojazdów na godzinę. Przejście jest wykonane w tzw. wysokim standardzie z uwagi na wspomniane natężenie ruchu i prędkość poruszających się tam pojazdów. Kierowcy, mimo że obowiązuje tam prędkość 50 km/h, a w okolicy przejście 40 km/h, łamią ten przepis i jeżdżą w tym rejonie z średnią prędkością około 100 km/h.

Zapytaliśmy, czy jest możliwość budowy przejścia przy sklepie Centrum, o które proszą mieszkańcy. W okolicy tego sklepu porusza się wiele osób, ponadto w tym miejscu są dwa przystanki autobusowe. Mieszkańcy twierdzą, że przejście znacznie poprawi bezpieczeństwo, gdyż na tej drodze jest duży ruch.

Jak zaznacza dyrektor ZDP, każde przejście, to jest kolejny punkt kolizji na drodze między pojazdem a pieszym. – Nie wszędzie takie przejścia można wykonać. Dwa razy w roku przeprowadzamy przeglądy dróg pod kątem bezpieczeństwa ruchu. Wszelkiego rodzaju zgłoszenia, czy też wnioski są poddawane analizie – wyjaśnia dyrektor ZDP.

Podkreśla, że obecnie trudno jest mu odnieść się do tego, cz w tym miejscu można zrobić przejście. Dodaje, że gdy otrzyma wniosek formalny od mieszkańców, to wtedy będzie mógł to przeanalizować, ponadto przyglądnie się tej sprawie podczas przeprowadzania przeglądów.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021