W Stalowej Woli

Jednogłośne absolutorium dla prezydenta

Jednogłośne absolutorium dla prezydenta

Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli otrzymał jednogłośnie absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2014 rok. Choć w zasadzie budżet ten realizował dokładnie przez 34 dni, a przez pozostałe 11 miesięcy jego poprzednik prezydent Andrzej Szlęzak.

– Budżet za 2014 rok można ocenić różnie, były zadania, które wspieraliśmy, jak chociażby dokończenie uzbrojenia na terenie inwestycyjnym. Były również te negatywne aspekty tego budżetu, jak zwiększanie zadłużenia miasta, czy chociażby wydane 100 tys. zł na ławki w parku – mówił Rafał Weber przewodniczący Rady Miasta. Żartobliwie przypomniał jednak, nawiązując do informacji, która niedawno obiegła Polskę, o wydatku około 100 tys. zł  na jedzenie byłego włodarza Tarnobrzega.  –  Ławki stoją, a jajecznicy nie ma, można to więc zamienić w sukces – stwierdził.
Prezydent Lucjusz Nadbereżny dziękował za udzielone absolutorium. Podkreśla, że na poprawne wykonanie budżetu składa się praca wielu osób, począwszy od skarbnika, pracowników Urzędu Miasta, pracowników jednostek organizacyjnych, tych wszystkich, którzy realizowali różnorodne zadania inwestycyjne.

– Nie odwołuję się specjalnie do przeszłości, bo mnie interesuje przyszłość. Myślę, że za rok będzie już całkiem inna dyskusja. Będę mógł być przez państwa bardziej rozliczany i będę musiał się z pewnych spraw  mocniej tłumaczyć – mówił do radnych prezydent.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021