W powiecie

Jedzie nowe do straży

Jedzie nowe do straży

Jak to dobrze mieć swojego człowieka w Warszawie. Marcin Warchoł pochodzi z Niska i jest wiceministrem sprawiedliwości. Resort ten utworzył niedawno Fundusz Sprawiedliwości, który ogólnie wspiera wszystko, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ludzi. W to, że o bezpieczeństwo dbają strażacy, nikt nie wątpi.

W piątek w Urzędzie Miejskim w Zaklikowie podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zdziechowice. Samochód średni, ale kosztuje niemało, bo prawie 800 tys. zł. Ani jednostki OSP, ani wspierającej ją gminy Zaklików, nigdy nie byłoby na taki pojazd stać. I tu z pomocą przyszedł resort sprawiedliwości. Min. Warchoł przywiózł zapewnienie, że jego ministerstwo da pieniądze. Nie pełną kwotę, ale pół miliona to i tak dużo. Ćwierć miliona dołoży gmina Zaklików, a piątą część z ćwierci dorzuci jeszcze powiat stalowowolski i fajermani ze Zdziechowic wkrótce będą jeździć nowiutkim samochodem.

– Tak wygląda współpraca z samorządami w ramach Funduszu Sprawiedliwości – wyjaśnił min. Warchoł. Wicestaroście Mariuszowi Sołtysowi było miło, że „mógł dorzucić małą cegiełkę”, a przez to „przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa gminy Zaklików i całego powiatu stalowowolskiego”. Sygnatariuszom samochodowego porozumienia dziękował gospodarz piątkowego spotkania, burmistrz Dariusz Toczyski. Ktoś zapyta, dlaczego tak wylewnie? A choćby dlatego, że burmistrz Zaklikowa na drugiej służbie jest druhem w OSP Zdziechowice. Jego jednostka obchodzić będzie 100-lecie istnienia. Druhowie już wiedzą, co dostaną na urodziny.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. niskirfo

    24 czerwca 2019 at 18:06

    Tym, że ten pan pochodzi z Niska nie ma się co chwalić, lepiej nie wspominać skąd pochodzi. To co on robi wespół z kolegami w tym resorcie to porażka dla niego i wstyd na całą Europę. Dzisiaj TSUE wypowiedział się na jeden z tematów sprawiedliwości w Polsce. Sprawa sędziów SN jest niezgodna z prawem unijnym. No i co macie jeszcze satysfakcję, że taki facet wam kupuje część samochodu za wasze pieniądze? Jedną ręką wyciąga z kieszeni kasę by drugą jej część wam oddać. Jest jednym z burzycieli ładu prawnego w kraju. Podziękujcie za nieprzyjęcie “daru”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Harmonogram spotkań informacyjnych ws. budowy drogi S74

stw24.pl9 lipca 2020

Teren przy ul. Kilińskiego zamieni się w sąsiedzki EKO azyl

stw24.pl9 lipca 2020

To się nie mieści w głowie – na wesoło z Renatą Piątkowską w MBP

stw24.pl9 lipca 2020

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontroli autokarów

stw24.pl8 lipca 2020

Relacja z Festiwalu Muzycznego w klasztorze Kapucynów

stw24.pl8 lipca 2020
huta

Ogłoszenie Zarządu Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2019

stw24.pl7 lipca 2020

Aktywne wakacje z VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl7 lipca 2020

Utrudnienia na drogach krajowych Podkarpacia w okresie wakacyjnym

stw24.pl7 lipca 2020

Terminy ważności dokumentów komunikacyjnych

stw24.pl7 lipca 2020