W powiecie

Jedzie nowe do straży

Jedzie nowe do straży

Jak to dobrze mieć swojego człowieka w Warszawie. Marcin Warchoł pochodzi z Niska i jest wiceministrem sprawiedliwości. Resort ten utworzył niedawno Fundusz Sprawiedliwości, który ogólnie wspiera wszystko, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa ludzi. W to, że o bezpieczeństwo dbają strażacy, nikt nie wątpi.

W piątek w Urzędzie Miejskim w Zaklikowie podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Zdziechowice. Samochód średni, ale kosztuje niemało, bo prawie 800 tys. zł. Ani jednostki OSP, ani wspierającej ją gminy Zaklików, nigdy nie byłoby na taki pojazd stać. I tu z pomocą przyszedł resort sprawiedliwości. Min. Warchoł przywiózł zapewnienie, że jego ministerstwo da pieniądze. Nie pełną kwotę, ale pół miliona to i tak dużo. Ćwierć miliona dołoży gmina Zaklików, a piątą część z ćwierci dorzuci jeszcze powiat stalowowolski i fajermani ze Zdziechowic wkrótce będą jeździć nowiutkim samochodem.

– Tak wygląda współpraca z samorządami w ramach Funduszu Sprawiedliwości – wyjaśnił min. Warchoł. Wicestaroście Mariuszowi Sołtysowi było miło, że „mógł dorzucić małą cegiełkę”, a przez to „przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa gminy Zaklików i całego powiatu stalowowolskiego”. Sygnatariuszom samochodowego porozumienia dziękował gospodarz piątkowego spotkania, burmistrz Dariusz Toczyski. Ktoś zapyta, dlaczego tak wylewnie? A choćby dlatego, że burmistrz Zaklikowa na drugiej służbie jest druhem w OSP Zdziechowice. Jego jednostka obchodzić będzie 100-lecie istnienia. Druhowie już wiedzą, co dostaną na urodziny.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021