Kronika Policyjna

Jelenie – utrapienie ?

Jelenie – utrapienie ?

Kilka dni temu pracownicy Urzędu Gminy Pysznica zgłosili do Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli, iż przy drodze powiatowej leży martwe dzikie  zwierzę.

Zarządca drogi powiadomił o zaistniałej sytuacji Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, z którym ma podpisaną umowę na utylizację padłych zwierząt.
Na miejsce przyjechała ekipa MZK w celu usunięcia padłej zwierzyny i zabrała zwierzę na teren wysypiska śmieci pod Stalową Wolą.
Jak wynika z relacji świadków, jeleń został zakopany na terenie składowiska śmieci. Zapytaliśmy w MZK, czy taka sytuacja miała miejsce. Firma nam to potwierdziła.

Jak informuje MZK martwe zwierzę, zabrane zostało z pobocza jezdni i przewiezione na Składowisko Odpadów, znajdujące się poza Stalową Wolą.

Dopytaliśmy, czy prawdą jest, iż to zwierzę zostało zakopane na składowisku.

Usłyszeliśmy, że nie. Jak informuje MZK, ze względu na gabaryty zwierzęcia, zostało ono tymczasowo złożone na terenie składowiska i zabezpieczone przed dostępem dzikich zwierząt (przysypane piaskiem). Firma zewnętrzna, z którą spółka ma umowę na utylizację zwierząt, otrzymała zgłoszenie i w najbliższym terminie odbierze martwe zwierzę do utylizacji. Dokumentem potwierdzającym odbiór zwierzęcia będzie protokół przekazania odpadu i faktura za wykonaną usługę.

Zapytaliśmy także, czy MZK posiada urządzenia chłodnicze i do jakiej wagi może w nich transportować i przechowywać zwierzęta przeznaczone do utylizacji. Jak informuje spółka, posiada dwa urządzenia chłodnicze do przechowywania padłych zwierząt, o pojemności 495 i 400 litrów. Oba urządzenia znajdują się w zamykanym pomieszczeniu i dodatkowo są zabezpieczone przed nieupoważnionym otwarciem. Po napełnieniu komór urządzeń chłodniczych, firma uprawniona do odbioru zabiera zwierzęta do utylizacji.

Okazuje się jednak, iż zlecenie do firmy zewnętrznej, jak mówią nieoficjalnie pracownicy MZK, zlecenie na te usługę zostało wysłane dziś po interwencji portalu stw24.pl.

Grzegorz Poniedzielski.

Film z transportu.

14 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021