W Stalowej Woli

Jest drugi kandydat do rady miasta

Jest drugi kandydat do rady miasta

Dwóch kandydatów powalczy o mandat radnego w wyborach uzupełniających do rady miejskiej w Stalowej Woli: Jerzy Augustyn, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe oraz Piotr Rut zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie z Prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym. Wybory zostaną przeprowadzone w okręgu nr 14 i odbędą się 18 marca.  

– Miło mi poinformować, że naszym kandydatem będzie przedstawiciel młodego pokolenia, znany działacz społeczny Piotr Rut – informuje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Piotr Rut jest rodowitym stalowowolaninem. Od 32 lat jest związany ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, w którym bardzo aktywnie działa. Angażuje się też w wiele działań społecznych, jest Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Miejskim Zakładzie Komunalnym w Stalowej Woli, działa w Jednostce Strzeleckiej Związku Strzeleckiego, a od czerwca 2017 r. jest Dowódcą Jednostki Strzeleckiej 2027. Angażuje się w organizację uroczystości patriotycznych w mieście, działa wolontarystycznie.

Jak sam mówi startuje z konkretnymi pomysłami na rzecz mieszkańców zamieszkałych przy ulicy Okulickiego. – W najbliższym czasie przedstawię konkretne propozycje inwestycji i inicjatyw, które usprawnią codzienne życie mieszkańców. Poparcie mojej kandydatury przez prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego jest gwarantem, że wspólnie zrealizujemy przedstawione mieszkańcom pomysły. Startując po raz pierwszy do samorządu chcę zaproponować nowe, odważne i świeże spojrzenie na sprawy osiedla i miasta. Wielu znajomych zachęcało mnie do startu twierdząc, że w stalowowolskim samorządzie są potrzebne świeże twarze, że potrzeba nowego spojrzenia na sprawy miasta. Wbrew niektórym opiniom to właśnie moje nowe, świeże, odważne spojrzenie i chęci działania w samorządzie uważam za wielki atut – podkreśla Piotr Rut.
Jak zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, kampania wyborcza tego kandydata będzie pozytywna i merytoryczna. – Od początku tej kadencji kierujemy się zasadą „zgoda buduje”. Tak samo w przypadku kandydatury Piotra Ruta mogę zapewnić mieszkańców, że nasza zgodna współpraca zapewnia budowę nowych miejsc parkingowych, rozwiązania problemów komunikacyjnych, spraw bezpieczeństwa i wielu innych inicjatyw, które przedstawimy mieszkańcom tego okręgu – mówi prezydent

Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021