W Stalowej Woli

Jest jasno, a latarnie już się zapalają

Jest jasno, a latarnie już się zapalają

Nie rozumiem dlaczego w Stalowej Woli latarnie zapalają się tak wcześnie. Jest jeszcze jasno, a na ulicach już palą się światła. Czy to nie nie jest marnotrawstwo publicznych pieniędzy – pyta mieszkaniec Stalowej Woli?

DSC_2313

Mówi, że taka sytuacja była chociażby wczoraj wieczorem w większej części miasta. Światła były zapalone już około godz. 19, kiedy na zewnątrz było zupełnie jasno. Dlaczego tak się dzieje? O to zapytaliśmy w Urzędzie Miasta.

Okazuje się, że takie sygnały często docierają do magistratu. Jedni interweniują, że latarnie zapalają się za wcześnie, a drudzy, że za późno i jest ciemno, najczęściej wtedy, gdy jest duże zachmurzenie i zmrok zapada wcześniej. Wynika to zatem z warunków pogodowych.
Dlatego tak się dzieje, że nie ma sterowników zmierzchowych, jednakże takie nie będą zamontowane, gdyż w mieście by się nie sprawdziły. To dlatego, że jest duży ruch aut, są reklamy świetlne itp.  Dlatego takie oświetlenie samoczynnie mogłoby się co chwila zapalać i gasnąć.  W przypadku oświetlenia ulicznego nie jest to dobre rozwiązanie.

DSC_2317

W Stalowej Woli jest sterowniki, który jest zaprogramowany na cały rok i jego czas pracy jest uzależniony od wschodów i zachodów słońca. Uwzględniona jest też zmiana czasu na letni i zimowy, a także wydłużanie i skracanie się dnia. W ciągu roku jest dokonywanych kilka modyfikacji, jednakże taka operacja jest kosztowna i czasochłonna, bo do każdej takiej szafy sterującej musi podjechać pracownik. Miasto w ramach umowy z zakładem energetycznym może dokonywać pięć takich zmian w ciągu roku, w około 100 szafach.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021