W Stalowej Woli

Jest umowa, będzie OSA

Jest umowa, będzie OSA

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, podpisał wraz z Witoldem Bańką – ministrem sportu i turystyki umowę na dofinansowanie Otwartej Strefy Aktywności. Inwestycja dofinansowana przez MSiT powstanie przy Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Minister i starosta umowę podpisali w dniu 6 lipca 2019 roku w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zgodnie z nią OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności, którą Powiat Stalowowolski zamierza utworzyć przy popularnej „budowlance”, zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Całkowita wartość tej inwestycji przy Zespole Szkół Nr 2 to 47 478 zł, z czego 23 379 zł stanowi dofinansowanie z MSiT.

– To kolejna inwestycja w ostatnich latach, która dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki wzbogaciła naszą bazę oświatową. Przecież tylko przy tej szkole MSiT dofinansowało wcześniej przebudowę i remont sali gimnastycznej oraz budowę Orlika Lekkoatletycznego. Dofinansowanie z tego resortu otrzymaliśmy również na przebudowę boiska sportowego przy LO im. KEN, a także na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZS Nr 1. Dziękuję za to wsparcie ministrowi sportu Witoldowi Bańce, ale dziękuję również wiceministrowi infrastruktury Rafałowi Weberowi, naszemu stalowowolskiemu parlamentarzyście, który w sprawach naszego powiatu pomaga nie tylko na swoim polu, czyli w temacie dróg, ale w razie potrzeby bez wahania puka do drzwi również innych ministrów – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. A wspomniany wiceminister Rafał Weber również uczestniczył w podpisaniu umowy na „Osę”.

OSA przy „budowlance” będzie składała się z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Na potrzeby siłowni, zainstalowane zostaną m.in. takie urządzenia jak: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, czy wyciąg górny, natomiast w strefie relaksu znajdą się m.in. stolik do gry w szachy oraz stół do ping-ponga.

Źródło: Powiat Stalowowolski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

stw24.pl5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl5 czerwca 2020

Wyłudzali leasingi, kredyty – CBŚP rozbiło grupę

stw24.pl5 czerwca 2020

Samochód pożarniczy dla OSP Antoniów?

stw24.pl5 czerwca 2020

Trzy miesiące aresztu za sprawców rozboju

stw24.pl5 czerwca 2020

Płacił zbliżeniowo cudzą kartą wpadł ręce policji

stw24.pl4 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego

stw24.pl3 czerwca 2020

Tomasz Solecki nowym prezesem „Stal” Stalowa Wola PSA

stw24.pl2 czerwca 2020