W Stalowej Woli

Jest wycieczka, będzie zadyma

Jest wycieczka, będzie zadyma

Warszawskie Marsze Niepodległości 11 listopada mają co najmniej kontrowersyjny charakter. Jeszcze nie było takiego, który nie skończyłby się mniejszą, ale bardziej większą zadymą. Na Marsz zjeżdżają się uczestnicy z całej Polski. Chyba na każdym byli uczestnicy ze Stalowej Woli.

Za czasów rządów PO – PSL marsze miały charakter opozycyjnej imprezy politycznej. Rządy PO – PSL nie ułatwiały ich organizacji i przebiegu. Bywało, że policja w Stalowej Woli nachodziła potencjalnych uczestników niby to sprawdzając, co za jedni oczywiście w trosce o ich bezpieczeństwo. Mimo różnych prewencyjnych zabiegów, oczywiście w trosce o bezpieczeństwo uczestników, ze Stalowej Woli co roku jechał kilkudziesięciu chętnych, których nie wystraszyły starania policji o ich bezpieczeństwo. Jako, że Marsz organizowały młodzieżowe środowiska narodowców przychylnie na imprezę patrzył były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, zdeklarowany endek. Raz dofinansował wyjazd uczestników Marszu ze Stalowej Woli, a potem nawet publicznie stanął w obronie uczestników, którzy według niego byli szykanowani przez policję. Czyżby w ślady Szlęzaka poszedł jego następca? Prezydent Lucjusz Nadbereżny, który krytykował Szlęzaka za wszystko, postanowił dofinansować wyjazd ze Stalowej Woli na Marsz. Sytuacja polityczna zmieniła się na tyle, że można oczekiwać, iż policja będzie teraz rzeczywiście starać się, żeby wyjeżdżającym na Marsz w drodze do Warszawy nie spadł włos z głowy.

Wypada jednak zadać pytanie z jakiej to racji dofinansowanie z kasy miasta dostają wyjeżdżający na Marsz? Nie ma co ukrywać, że jest to impreza polityczna i to bardzo konkretnych środowisk politycznych, bo firmowanych głownie przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy. Dlatego czy prezydent może z pieniędzy podatników finansować udział w partyjnej imprezie? Jeżeli ktoś uzna, że tak, to ciekawe jak potraktowani zostaliby uczestnicy marszów KOD-u gdyby zwrócili się o dofinansowanie ich wyjazdu na demonstrację w Warszawie? Czy zostaliby potraktowani jak równoprawni obywatele – podatnicy, czy też okazałoby się, że są “gorszego sortu”?

A co z chętnymi na udział w “Paradzie Równości”?Mniejszości seksualne na pewno w Stalowej Woli są. Ci ludzie tu pracują i płacą podatki do kasy miasta, więc mają prawo oczekiwać, że zostaną tak samo potraktowani, jak chętni na Marsz Niepodległości. Zachęcamy ich, żeby o takie dofinansowanie się zwrócili. Ciekawe co się będzie działo.

Weronika Przestój

fot. PAP

31 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021