Fotorelacje

Jubileusz perły COP-u

Jubileusz perły COP-u

70 lat miejskich Stalowej Woli oraz 325. rocznica lokacji Rozwadowa. To okoliczności zwołania uroczystej sesji Rady Miasta Stalowej Woli, która odbyła się 3 maja w Miejskim Domu Kultury.

– Ta sesja ma wyjątkowy charakter. W święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja chcemy przypomnieć o historii naszego miasta, o osobach, które je budowały. Nasze posiedzenie jest jednym z wielu tego typu wydarzeń, organizowanych przez władze miejskie. Przez cały rok odbywają się różne imprezy okolicznościowe, przypominające o ważnych dla nas dziejach. Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna, nasze szkoły i przedszkola, w tych miejscach organizowane są spotkania, sympozja, wykłaldy mówiące o historii Stalowej Woli. Wsparliśmy również publikację pt. „Droga do miasta” – książki opisującej starania ówczesnych władz o nadanie praw miejskich, a także produkcję filmu o tym samym tytule. Te publikacje trafiły dziś d państw rąk jako pamiątka tych dni – mówił Rafał Weber, przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny w swoim wystąpieniu podkreślał, że ta sesja, ma uczcić i uhonorować wiele osób,

– Spotykamy się, aby uczcić 70-lecie nadania praw miejskich dla Stalowej Woli, a jednocześnie 325. rocznicę lokacji Rozwadowa. To również rok, w którym pamiętamy i honorujemy wszystkich tych, którzy od 25 lat swoją ciężką i uczciwą pracą budują wolny i niezależny samorząd. Te wszystkie ważne wydarzenia, które dziś wspominamy łączy jeden wspólny mianownik. To polskie marzenia, o budowaniu silnego, nieprzeleżanego państwa, silnego gospodarczo i społecznie. Podkreślam to słowo „polskie marzenia”, które dziś staje się niemodne. Musimy mieć świadomość, że ta walka z polskimi marzeniami trwała od zawsze i od zawsze Polakom zakazywano marzyć, że może być lepiej.

My dziś na tej uroczystej sesji musimy zdać sobie sprawę, że Stalowa Wola, jej mieszkańcy są spadkobiercami, tego najpiękniejszego marzenia o polskiej silnej gospodarce, jakim był Centralny Okręg Przemysłowy. Dziś na nas, jako mieszkańcach perły Cop- u ciąży odpowiedzialność i obowiązek kontynuacji tego polskiego marzenia – budowania silnej Polski – gospodarczo, społecznie, a także bezpiecznej – mówił prezydent.

Podczas uroczystego posiedzenia radni podjęli uchwałę poprzez aklamację, nadania nazwy ulicy generała Tadeusza Kasprzyckiego. Zaś w formie stanowiska rady złożyli podziękowanie dla wszystkich pokoleń Stalowej Woli, za tworzenie i rozwój miasta.

Podczas sesji miała miejsce również premiera filmu „Droga do miasta”.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020