Fotorelacje

Jubileusz perły COP-u

Jubileusz perły COP-u

70 lat miejskich Stalowej Woli oraz 325. rocznica lokacji Rozwadowa. To okoliczności zwołania uroczystej sesji Rady Miasta Stalowej Woli, która odbyła się 3 maja w Miejskim Domu Kultury.

– Ta sesja ma wyjątkowy charakter. W święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja chcemy przypomnieć o historii naszego miasta, o osobach, które je budowały. Nasze posiedzenie jest jednym z wielu tego typu wydarzeń, organizowanych przez władze miejskie. Przez cały rok odbywają się różne imprezy okolicznościowe, przypominające o ważnych dla nas dziejach. Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne, Miejska Biblioteka Publiczna, nasze szkoły i przedszkola, w tych miejscach organizowane są spotkania, sympozja, wykłaldy mówiące o historii Stalowej Woli. Wsparliśmy również publikację pt. „Droga do miasta” – książki opisującej starania ówczesnych władz o nadanie praw miejskich, a także produkcję filmu o tym samym tytule. Te publikacje trafiły dziś d państw rąk jako pamiątka tych dni – mówił Rafał Weber, przewodniczący Rady Miasta.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny w swoim wystąpieniu podkreślał, że ta sesja, ma uczcić i uhonorować wiele osób,

– Spotykamy się, aby uczcić 70-lecie nadania praw miejskich dla Stalowej Woli, a jednocześnie 325. rocznicę lokacji Rozwadowa. To również rok, w którym pamiętamy i honorujemy wszystkich tych, którzy od 25 lat swoją ciężką i uczciwą pracą budują wolny i niezależny samorząd. Te wszystkie ważne wydarzenia, które dziś wspominamy łączy jeden wspólny mianownik. To polskie marzenia, o budowaniu silnego, nieprzeleżanego państwa, silnego gospodarczo i społecznie. Podkreślam to słowo „polskie marzenia”, które dziś staje się niemodne. Musimy mieć świadomość, że ta walka z polskimi marzeniami trwała od zawsze i od zawsze Polakom zakazywano marzyć, że może być lepiej.

My dziś na tej uroczystej sesji musimy zdać sobie sprawę, że Stalowa Wola, jej mieszkańcy są spadkobiercami, tego najpiękniejszego marzenia o polskiej silnej gospodarce, jakim był Centralny Okręg Przemysłowy. Dziś na nas, jako mieszkańcach perły Cop- u ciąży odpowiedzialność i obowiązek kontynuacji tego polskiego marzenia – budowania silnej Polski – gospodarczo, społecznie, a także bezpiecznej – mówił prezydent.

Podczas uroczystego posiedzenia radni podjęli uchwałę poprzez aklamację, nadania nazwy ulicy generała Tadeusza Kasprzyckiego. Zaś w formie stanowiska rady złożyli podziękowanie dla wszystkich pokoleń Stalowej Woli, za tworzenie i rozwój miasta.

Podczas sesji miała miejsce również premiera filmu „Droga do miasta”.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020