W Stalowej Woli

Jutro nie musimy kasować biletu

Jutro nie musimy kasować biletu

W środę, 23 grudnia po raz kolejny będzie można pojechać bez biletu miejską komunikacją w Stalowej Woli. A wszystko w ramach świątecznego prezentu od Miejskiego Zakładu Komunalnego, który od 1 grudnia jest właścicielem lokalnego przewoźnika – Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Dzień darmowych przejazdów, w ramach prezentu mikołajkowego, zorganizowano kilkanaście dni temu, w poniedziałek, 7 grudnia. Okazało się, że z miejskiego transportu skorzystało tego dnia aż 10 tysięcy osób. Czyli dwa razy więcej niż w standardowy, płatny poniedziałek.
– Myślę, że jest to wstęp do testowania pomysłu wprowadzania bezpłatnej komunikacji. Wiadomo, że są to procesy, które mogą być wdrożone w dłuższej perspektywie czasowej, bo potrzeba odpowiedniego przygotowania finansowego. Tak jak był udany eksperyment bezpłatnej komunikacji 1 listopada, tak teraz będziemy przyglądać się tym promocjom – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

– Zapraszamy wszystkich do bezpłatnego skorzystania z autobusów i namawiamy do zostawienia samochodów w garażach, na przyblokowych parkingach, właśnie 23 grudnia, gdy w okresie przedświątecznym jest wzmożony ruch. Będzie to też duże ułatwienie dla tych, którzy nie dysponują własnym autem. Na przedświąteczne zakupy będzie można wybrać się komunikacją miejską za darmo – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes MZK.

Pamiętajmy jednak, że w bezpłatną środę autobusy jeżdżą jak w dni robocze, wolne od nauki w szkole. W Wigilię – jak w soboty, a 25 i 26 grudnia – jak w niedzielę i święta.

Od 28 do 30 grudnia autobusy ZKM kursują jak w dni robocze, wolne od nauki szkole, a w Sylwestra – jak w soboty. Nowy Rok to dzień świąteczny i tak też będą jeździć autobusy.

W Wigilię i Sylwestra prosimy zwrócić szczególną uwagę na oznaczenia, gdyż w tych dniach (w godzinach wieczornych) nie wszystkie autobusy będą obsługiwać swoje kursy (oznaczone są w rozkładach jazdy).
Szczegóły na stronie http://zmksstalowawola.pl/

źródło: MZK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021

Wycieczka autobusowa – „Bliskie spotkania z architekturą”

stw24.pl29 lipca 2021

Grali o Puchar Starosty

stw24.pl29 lipca 2021

Onko Tour – Rowerem po zdrowie

stw24.pl28 lipca 2021

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021