sport

Karuzela transferowa w Stali Stalowa Wola

Karuzela transferowa w Stali Stalowa Wola

Budowa twardej Stali ?!

W czasie gdy większość z nas myśli o wakacyjnym wypoczynku, w stalowowolskim klubie rozpoczął się jeden z najpracowitszych okresów w całym roku. W drugiej połowie czerwca treningu wznowili podopieczni trenera Białka. Przygotowaniom tym wszyscy bacznie się przyglądają, z jednego powodu. Chodzi tu o słowa Prezydenta Stalowej Woli, Lucjusza Nadbereżnego, który po zakończeniu sezonu 2016/2017 zapowiedział, iż piłkarze z naszego miasta w przyszłym sezonie powalczą o awans do 1 ligi.

Nie ma co ukrywać, że wszyscy chyba chcielibyśmy takiego wspaniałego prezentu na 80-lecie klubu, które będzie miało miejsce w przyszłym roku. W klubie jednak wszyscy są świadomi tego, że jeśli chcemy spełnić te plany, to potrzebne są wzmocnienia kadrowe. I tym razem władze klubu nie czekają na ostatnią chwilę, ponieważ do kadry zielono-czarnych dołączyło już dwóch zawodników.

Są to ciekawi zawodnicy, którzy mają spore doświadczenie zdobyte na pierwszoligowych boiskach. Pierwszy z nich to Mateusz Bukowiec (30l.), który przez ostatnie 4 lata reprezentował barwy GKS Tychy. Zawodnik ten występował z reguły na pozycji defensywnego pomocnika. Drugi z nowych nabytków Stali to Ukrainiec Stepan Hirskyj, który także występował w ostatnim czasie w zespole z Tychów. Hirskyj to środkowy pomocnik dysponujący dobrym uderzeniem z dystansu. Wydaje się, że te transfery mogą naprawdę dużo wnieść do naszego zespołu.

Utalentowani młodzi zawodnicy potrzebują doświadczonych kolegów w zespole, którzy w trudnych chwilach będą potrafili wziąć ciężar gry na siebie. Umowy z zespołem przedłużyli natomiast: Adrian Dziubiński, Przemysław Stelmach oraz Konrad Korczyński. Trener Białek ciągle testuje także innych zawodników takich jak: Łukasz Dynel-napastnik, wychowanek ŁKS Łódź reprezentujący ostatnio barwy Termy Ner Poddębice; Michał Brylewski-bramkarz z Pogoni Szczecin, grał w CLJ i rezerwach Pogoni oraz Mateusz Szymorek-pomocnik z GKS Bełchatów. Z zespołem pożegnali się natomiast: Kamil Bętkowski, Konrad Kołodziej, Bartosz Koncki oraz Kacper Piechniak, którym dziękujemy za grę w Stali i życzymy powodzenia.

Stal do tej pory w okresie przygotowawczym rozegrała jedno spotkanie towarzyskie. Mecz rozgrywany był 1 lipca w Stalowej Woli. Początkowym przeciwnikiem Stali miał być Górnik Łęczna, jednak ostatecznie zielono-czarni grali z Siarką Tarnobrzeg. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Stali 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Gębalski x2, Korczyński.

Andrzej Tomaszewski

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021