sport

Kibice chcą pomóc

Kibice chcą pomóc

Do Stowarzyszenia „Dobro Powraca” wpłynął kolejny list z prośbą o pomoc. Napisała do nas rodzina i przyjaciele Pani Renaty Patkolo, która musi uzbierać na terapię nowotworową dużą kwotę pieniędzy. Zbiórka odbywa się w różnych miejscach, m.in. w USA,. ale także Stalowa Wola może dołożyć do tej szlachetnej zbiórki swoją cegiełkę.

wodnikiem, a potem długoletnim trenerem piłkarskiej młodzieży w Stalowej Woli był Rudolf Patkolo. Zawodnik reprezentacji Węgier, a także reprezentacji Polski. Osiadł w Stalowej Woli, tu trenował piłkarską młodzież i tu w 1992 roku zmarł. To jego pamięci poświęcony był turniej piłkarski juniorów rozgrywany w Stalowej Woli.
Pani Renata Patkolo jest żoną jednego z wnuków Rudolfa Patkolo i matką dwóch chłopców w wieku 3 i 10 lat. Do niedawna wiodła spokojne życie, pracowała i zajmowała się wychowywaniem dzieci. Ciężka choroba zburzyła ich spokojne życie.

jajo_kibile_stal

Pomóc pani Renacie w powrocie do zdrowia, chcą także kibice Stalówki. Na najbliższym meczu derbowym, pomiędzy Stalą Stalowa Wola a Stalą Mielec, fani zielono-czarnych będą zbierać datki do puszki, oraz planują przeprowadzić aukcję sprzedaży ,,wielkanocnego zielono-czarnego jajka”. Dlatego wszystkich którzy wybierają się w niedzielne popołudnie na to mecz przy ul.Hutniczej 15 proszeni są o wsparcie tej szczytnej inicjatywy stalowowolskich kibiców.

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021

Paterski trzeci na finałowym etapie Tour of Estonia

stw24.pl31 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

stw24.pl17 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021