W Stalowej Woli

Kiedy będzie miejska stacja paliw?

Kiedy będzie miejska stacja paliw?

Ten temat poruszył radny Daniel Hausner podczas obrad rady miasta w Stalowej Woli. Nawiązał do planowanej przez rząd podwyżki cen paliwa.   

– Ogłosi pan publicznie otwarcie miejskiej stacji benzynowej, sam pan powiedział, że będzie to stacja, która będzie regulowała ceny, ponieważ w Stalowej Woli jest zmowa  cenowa. Minęło już półtora roku, a tej stacji nie widać. Uważam, że zasadnym jest by powstała. Choćby dlatego, że pańscy koledzy partyjni chcą nam w tej chwili wprowadzić, jak to Kukiz 15 nazwał, „Paliwo +” . Podatek, dzięki któremu wzrośnie cena paliwa, ceny żywności, ceny wszystkiego. Dlaczego mieszkańcy mają być „łupani” – pytał radny prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.

Prezydent tłumaczył, że to nie jest inwestycja, którą można w krótkim czasie przygotować, gdyż wymaga dopełnienia wielu formalności.
– To jest temat, który wymaga projektu, pozwolenia. To jest stacja wewnętrzna, którą należy  dostosować do funkcjonowania zewnętrznego. Wymaga to nakładów finansowych, zrobienia projektu, zmiany organizacji ruchu. Przypomnę, że jest to zakład wewnętrzny, w którym odbywa się ruch sprzętu komunalnego, dlatego nie może tam dochodzić do kolizji pojazdów. Projekt tej inwestycji jest przygotowywany, na jesieni powinny być zakończone wszystkie prace projektowe z uzyskaniem pozwolenia na budowę, na całą modernizację tego placu wraz z miejską stacją paliw.

Cieszę się, że pan się zgadza z tym, o czym ja mówię od od 10 lat – wyjaśniał prezydent zwracając się do radnego Hausnera. – Nie da się pewnych tematów rozwiązać w przeciągu kilku, kilkunastu miesięcy. Czasami wymaga to czasu i zaangażowania w dłuższej perspektywie – mówił Nadbereżny.

Miejska stacja paliw ma powstać na terenie Miejskiego Zakładu Komunalnego, obecnie jest tam stacja, ale wewnętrzna, zakładowa. Nie jest ona dostępna dla mieszkańców. Jedynie mogą z jej oferty korzystać przedsiębiorcy, którzy mają podpisaną umowy na tankowanie paliwa.

Pod koniec 2015 roku MZK informował, że na nowej stacji są planowane dystrybutory benzyny, oleju napędowego oraz gazu CNG lub urządzenie umożliwiające zatankowanie pojazdu elektrycznego. Te dwa ostatnie zależeć będą od tego, na jakie ekologiczne zasilanie nowych autobusów zdecyduje się miejski przewoźnik.

– Chcemy, aby stacja była bezobsługowa. Kierowca deklaruje za jaką kwotę chce zatankować, płaci, a potem z dystrybutora nalewa dokładnie tyle paliwa, za ile wcześniej zapłacił. W razie problemów z elektroniką, będzie pracownik, który szybko rozwiąże problem, usunie awarię, pomoże – informował wtedy zarząd MZK.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021