W Stalowej Woli

Kiedy koniec prac na Skarpie?

Kiedy koniec prac na Skarpie?

Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami, tereny rekreacyjne na Skarpie zostaną oficjalnie oddane do użytku w lipcu, a może nawet pod koniec czerwca. Ze względu na wystąpienie osuwania się terenu po całkowitym usunięciu zieleni, prace rewitalizacyjne mocno się przedłużyły.

Gdy końcem zeszłego roku odnotowano wyjątkowo szybkie osuwanie się terenów, a mieszkańcy okolicznych bloków wyrażali zaniepokojenie o swoje budynki, miasto zleciło przeprowadzenie ekspertyzy.

– W tej chwili przygotowujemy plan naprawczy, jeżeli chodzi o umocnienie tego elementu na długości 50-60 metrów. To jest element skarpy nadwodnej nad tzw. kiszką. Będzie wykonany nasyp, zabezpieczenie siatką, co umocni ten teren. Z badań wynika, że jest to wystarczające zabezpieczenie dla tej części. Nie ma żadnego zagrożenia, nie ma ruchów skarpy głównej. Prace, które były wykonane, umocnienia zieleni sprawdziły się – zapewnia prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Dziwi zestawienie zieleni z funkcją “umacniającą” skoro jeszcze niedawno prezydent twierdził, że naturalna zieleń na skarpie, która została w całości wycięta, osłabiała ją i powodowała osuwanie. Budżet zadania jednak musiał pokryć koszty wycinki drzew dającyh cień i zastąpieniem ich nasadzeniami, które rzeczywistą wartością będą za jakieś 20-30 lat.

Jednocześnie włodarz wyjaśnia, że plan naprawczy skarpy zostanie sfinansowany z budżetu komunalnego miasta, który jest wykorzystywany do tego typu nagłych, nieprzwidywalnych sytuacji, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców.

IMG_1061

IMG_1063

IMG_1064

IMG_1060

IMG_1055

Amelia Chodorek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. GośćJego

    14 czerwca 2019 at 19:08

    ..niedługo spojrzymy ze skarpy na pojazdów mechanicznych sznur.I smród.He he.Dzięki Prezydentowi..to mówiłem ja ..Jarząbek Wacław.Wcześniej nie mogłem,bo na chorobowym byłem,przez upał.Łubudu du du ..niech żyje nam nam ..

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020