sport

Kiedy piłkarze zagrają na nowym boisku?

Kiedy piłkarze zagrają na nowym boisku?

Na jakim etapie jest budowa boiska przy stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli? Wstępnie miało być oddane do użytku do końca listopada, potem do połowy grudnia. Podobno ostatecznie jednak termin został przedłużony do 30 kwietnia.

IMG_9874

Ma to być profesjonalne pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.  Całkowity koszt budowy to około 3 mln zł, z czego z budżetu miejskiego na ten cel są przeznaczone 2 mln zł.
Podłoże już zostało przygotowane, jest zrobiona podbudowa, fundamenty pod oświetlenie nie ma jeszcze m.in. ogrodzenia, łapaczy do piłek, a także syntetycznej trawy, która nie została położona ze względu na niską temperaturę.
Otrzymaliśmy sygnał od kibica, mocno zainteresowanego tą sprawą. Jak twierdzi są duże opóźnienia w tej inwestycji. A ta miała się rozpocząć zaraz po tym, jak do Stalowej Woli przyjechało Lato z Radiem. Impreza ta była na początku sierpnia, a ekipa budowlana weszła we wrześniu.
Firma, która wykonuje tę inwestycję próbuje stosować zamienniki, a nie takie materiały jakie były ustalone przy przetargu. Przecież to będzie wiązało się z jakością. Co z tego, że zostaną użyte tańsze zamienniki, jak później trzeba będzie naprawiać poszczególne elementy i ponosić koszty. Zastanawiam się, czy w związku z opóźnieniem miasto wyciągnie jakieś konsekwencje od wykonawcy. Czyżby huczna konferencja o inwestycji, która miała być szybko zrealizowana była tylko na potrzeby kampanii wyborczej – zastanawia się mężczyzna?   Przypomina, że władze miasta zapowiadały  na konferencji w czerwcu, że boisko ma być gotowe w październiku.

IMG_9859

Z informacji jakie uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta wynika, że według prawa zamówień publicznych, zamawiający nie może określić nazwy wyrobu, jest to zabronione. Może jedynie określić parametry techniczne. Jeśli coś było nawet z nazwy zapisane w specyfikacji, to odnosiło się do parametrów, a nie do nazwy wyrobu.
Natomiast jeśli chodzi o termin zakończenia budowy, to w umowie jest zapis, że będzie przedłużony o czas, w którym nie można było prowadzić robót ze względu na warunki atmosferyczne. A trawa może być wykładana jeśli panuje odpowiednia temperatura. Miasto skrupulatnie notuje jaka jest pogoda. Dlatego też ostatecznego terminu nie można wskazać.
Dorota Zakrzewska

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021