sport

Kiedy piłkarze zagrają na nowym boisku?

Kiedy piłkarze zagrają na nowym boisku?

Na jakim etapie jest budowa boiska przy stadionie MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli? Wstępnie miało być oddane do użytku do końca listopada, potem do połowy grudnia. Podobno ostatecznie jednak termin został przedłużony do 30 kwietnia.

IMG_9874

Ma to być profesjonalne pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.  Całkowity koszt budowy to około 3 mln zł, z czego z budżetu miejskiego na ten cel są przeznaczone 2 mln zł.
Podłoże już zostało przygotowane, jest zrobiona podbudowa, fundamenty pod oświetlenie nie ma jeszcze m.in. ogrodzenia, łapaczy do piłek, a także syntetycznej trawy, która nie została położona ze względu na niską temperaturę.
Otrzymaliśmy sygnał od kibica, mocno zainteresowanego tą sprawą. Jak twierdzi są duże opóźnienia w tej inwestycji. A ta miała się rozpocząć zaraz po tym, jak do Stalowej Woli przyjechało Lato z Radiem. Impreza ta była na początku sierpnia, a ekipa budowlana weszła we wrześniu.
Firma, która wykonuje tę inwestycję próbuje stosować zamienniki, a nie takie materiały jakie były ustalone przy przetargu. Przecież to będzie wiązało się z jakością. Co z tego, że zostaną użyte tańsze zamienniki, jak później trzeba będzie naprawiać poszczególne elementy i ponosić koszty. Zastanawiam się, czy w związku z opóźnieniem miasto wyciągnie jakieś konsekwencje od wykonawcy. Czyżby huczna konferencja o inwestycji, która miała być szybko zrealizowana była tylko na potrzeby kampanii wyborczej – zastanawia się mężczyzna?   Przypomina, że władze miasta zapowiadały  na konferencji w czerwcu, że boisko ma być gotowe w październiku.

IMG_9859

Z informacji jakie uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta wynika, że według prawa zamówień publicznych, zamawiający nie może określić nazwy wyrobu, jest to zabronione. Może jedynie określić parametry techniczne. Jeśli coś było nawet z nazwy zapisane w specyfikacji, to odnosiło się do parametrów, a nie do nazwy wyrobu.
Natomiast jeśli chodzi o termin zakończenia budowy, to w umowie jest zapis, że będzie przedłużony o czas, w którym nie można było prowadzić robót ze względu na warunki atmosferyczne. A trawa może być wykładana jeśli panuje odpowiednia temperatura. Miasto skrupulatnie notuje jaka jest pogoda. Dlatego też ostatecznego terminu nie można wskazać.
Dorota Zakrzewska

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021