W Stalowej Woli

Kiedy powstanie nowoczesny dworzec w Stalowej Woli?

Kiedy powstanie nowoczesny dworzec w Stalowej Woli?

O planach związanych z modernizacją dworca PKS-u mówi się już od kilku lat. Nowoczesny dworzec i galerię handlową planuje tu wybudować tarnobrzeski przedsiębiorca Dariusz Kołek, który jest także właścicielem położonej na sąsiedniej działce Galerii City Park. Sprawa się jednak wydłuża i związana jest z kwestiami formalnymi.

Jak wyjaśnia Tadeusz Bąk, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli,   została zawarta umowa przedwstępna sprzedaży z inwestorem, który zakupił dworzec i działkę o powierzchni około 1 hektara nieruchomości i zobowiązał się do budowy nowego obiektu.
– Żeby móc to zrealizować tak, jak zaplanował, konieczna jest zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.  Obecnie jest procedowana zmiana tego planu, tak aby inwestor mógł wystąpić z wnioskiem pozwoleniem na budowę, a wcześniej opracować projekt. Zmiana wynika z tego, że początkowo inwestor planował, że to będzie obiekt  jednokondygnacyjny, a ma mieć kilka kondygnacji – wyjaśnia prezes.

Zaznacza, że cześć należności została już zapłacona, nawet gdyby nie doszło do realizacji inwestycji, to wpłacone zaliczki zostają w PKS-ie. Jeśli nabywca tej nieruchomości  uzyska pozwolenie na budowę, to zostanie wpisany do księgi wieczystej jako właściciel. Ponadto gdyby nieruchomość została sprzedana, to i tak są zabezpieczane interesy spółki, czyli ma być wybudowany dworzec, i wydzierżawiony na okres 50 lat dla PKS-u. Ustalone są nawet wysokości czynszów za  dzierżawę, liczba miejsc postojowych dla autobusów. Zatem nie ma żadnego ryzyka, że PKS poniesie straty.

Starowolskiemu starostwu, które jest właścicielem PKS-u bardzo zależy na tym, by jak najszybciej powstał nowy dworzec. Jak zaznacza starosta Janusz Zarzeczny jest cały czas w kontakcie  z inwestorem. – Ma on w planach budowę dużej galerii o powierzchni około 15 tys. mkw. Zmiana planu wiąże się z dużymi trudnościami, wymaga wielu procedur, uzgodnień z właścicielami sąsiednich działek. Pan Kołek jest zdeterminowany i chce budować ten obiekt. Nam zależy na tym, by jak najszybciej powstał,  by w mieście był nowoczesny dworzec – mówi starosta. Zaznacza, że o finalnym terminie tej inwestycji, której wartość jest szacowana na 70, a nawet 100 mln zł,  trudno jest na razie mówić, jeśli nie ma zmiany planu.

Joanna  Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. ehh

    10 lutego 2017 at 17:52

    Oby szybko wybudował, bo w tej chwili w mieście nie ma życia. Wszystko się przeniosło w okolice oczyszczalni ścieków.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020