W Stalowej Woli

Kiedy powstanie obwodnica Stalowej Woli i Niska?

Kiedy powstanie obwodnica Stalowej Woli i Niska?

Obwodnica Stalowej Woli i Niska jest wpisana do projektu rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. Zakłada on, że droga ta ma powstać w latach 2016 – 2019. Koszt tej inwestycji to 293 mln zł.

– Aktualnie czekamy na koncepcję, którą przygotowuje firma Trakt z Katowic. Ma ona być gotowa we wrześniu tego roku. Koncepcja w sposób uproszczony przedstawia możliwości rozwiązań projektowych. Celem jest umożliwienie inwestorom podjęcie decyzji dotyczącej np. technologii produkcji, uściśli zakres rzeczowy i finansowy, umożliwia uzyskanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji, określa także wytyczne dla projektu budowlanego – informuje Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodaje, że dla obwodnicy Stalowej Woli GDDKiA uzyskała już decyzję środowiskową wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która wskazała wariant trasy z korektą (początek skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Okulickiego, nie przechodzi przez San, a biegnie wzdłuż Sanu, omija miejscowość Wolina, przecina DK19 i wpina się do DK77 przed Rudnikiem nad Sanem). Ponadto w pierwotnych planach obwodnica miał być dwujezdniowa czteropasowa, a będzie jednojezdniowa dwupasowa. Droga ta ma mieć 15 km długości.

Inwestycja ta będzie realizowana w systemie projektuj – buduj i będzie finansowana z budżetu państwa i Krajowego Funduszu Drogowego.

W ramach tego programu w Polsce mają powstać obwodnice o łącznej długości 366 km, które według szacunków mają kosztować około 9,1 mld zł. Jak czytamy w programie budowa obwodnic mają na celu rozwiązanie kwestii płynności ruchu, poprzez likwidację wąskich gardeł na sieci dróg krajowych. Szczególnie w okolicach miejscowości, gdzie ruch międzynarodowy i tranzytowy spotyka się z ruchem regionalnym i lokalnym, zmierzającym do większych miejscowości i ośrodków administracyjnych.

Ze względu na ustalony limit finansowy oraz priorytety w zakresie rozwoju sieci dróg ekspresowych i autostrad, do realizacji skierowano te obwodnice, które przyniosą największy skumulowany efekt dla sieci, w tym uwzględniając: powiązanie z siecią dróg ekspresowych i autostrad, a także natężenie ruchu.

Inwestycje te będą finansowane z budżetu państwa i Krajowego Funduszu Drogowego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Zamknięta ul.Przemysłowa. Sprawdź odwołane linie autobusowe

stw24.pl21 lipca 2021

HSW przekazała rowery i darowiznę na rzecz Ochronki w Stalowej Woli

stw24.pl20 lipca 2021

Tymczasowo przejął obowiązki MOSiRu

stw24.pl20 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

stw24.pl20 lipca 2021

Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl20 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021