W Stalowej Woli

Kiedy powstanie obwodnica Stalowej Woli i Niska?

Kiedy powstanie obwodnica Stalowej Woli i Niska?

Obwodnica Stalowej Woli i Niska jest wpisana do projektu rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. Zakłada on, że droga ta ma powstać w latach 2016 – 2019. Koszt tej inwestycji to 293 mln zł.

– Aktualnie czekamy na koncepcję, którą przygotowuje firma Trakt z Katowic. Ma ona być gotowa we wrześniu tego roku. Koncepcja w sposób uproszczony przedstawia możliwości rozwiązań projektowych. Celem jest umożliwienie inwestorom podjęcie decyzji dotyczącej np. technologii produkcji, uściśli zakres rzeczowy i finansowy, umożliwia uzyskanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji, określa także wytyczne dla projektu budowlanego – informuje Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodaje, że dla obwodnicy Stalowej Woli GDDKiA uzyskała już decyzję środowiskową wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która wskazała wariant trasy z korektą (początek skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Okulickiego, nie przechodzi przez San, a biegnie wzdłuż Sanu, omija miejscowość Wolina, przecina DK19 i wpina się do DK77 przed Rudnikiem nad Sanem). Ponadto w pierwotnych planach obwodnica miał być dwujezdniowa czteropasowa, a będzie jednojezdniowa dwupasowa. Droga ta ma mieć 15 km długości.

Inwestycja ta będzie realizowana w systemie projektuj – buduj i będzie finansowana z budżetu państwa i Krajowego Funduszu Drogowego.

W ramach tego programu w Polsce mają powstać obwodnice o łącznej długości 366 km, które według szacunków mają kosztować około 9,1 mld zł. Jak czytamy w programie budowa obwodnic mają na celu rozwiązanie kwestii płynności ruchu, poprzez likwidację wąskich gardeł na sieci dróg krajowych. Szczególnie w okolicach miejscowości, gdzie ruch międzynarodowy i tranzytowy spotyka się z ruchem regionalnym i lokalnym, zmierzającym do większych miejscowości i ośrodków administracyjnych.

Ze względu na ustalony limit finansowy oraz priorytety w zakresie rozwoju sieci dróg ekspresowych i autostrad, do realizacji skierowano te obwodnice, które przyniosą największy skumulowany efekt dla sieci, w tym uwzględniając: powiązanie z siecią dróg ekspresowych i autostrad, a także natężenie ruchu.

Inwestycje te będą finansowane z budżetu państwa i Krajowego Funduszu Drogowego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021