W Stalowej Woli

Kiedy powstanie przejście i runie kładka nad torami?

Kiedy powstanie przejście i runie kładka nad torami?

O to, na jakim etapie są sprawy związane z budową poziomego przejścia przez tory w Stalowej Woli, zapytał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Mariusz Kunysz. Okazuje się, że realizacja tej inwestycji się przedłuża z powodów formalnych. Wojewoda ma bowiem uwagi co do dokumentacji.

Nieopodal obecnej kładki nad torami będzie wybudowane poziome przejście dla pieszych. Natomiast kładka ma zostać zburzona, gdyż jest w fatalnym stanie i nie spełnia przepisów. Kilka lat temu była doraźnie remontowana, jednak to niewiele pomogło. Obecnie władze miasta są na etapie przygotowywania dokumentacji do nowej inwestycji. Proces ten jest jednak dość długi.
– Cały czas jesteśmy na etapie uzgodnień, dostarczania dokumentów do wojewody. Kilka dni temu podpisywałem dodatkowe pismo z prośbą o przedłużenie terminu, w związku z tym, że trwają ostatnie uzgodnienia z kolejarzami, a postępowanie u wojewody się toczy – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Jak wyjaśniał Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej w Urzędzie Miasta postępowanie dot. tej inwestycji jest dosyć długie.
Obejmuje bowiem uzyskanie pozwolenia na budowę na terenie tzw. zamkniętym, a takim jest teren kolejowy. Wszystkie pozwolenia, zarówno decyzje o lokalizacji inwestycji celu publicznego, jak również decyzje o pozwoleniu na budowę wydaje wojewoda.
Okazało się również, że infrastruktura, która wychodzi poza pas kolejowy została zinterpretowana w ten sposób, że ma być objęta jednym pozwoleniem na budowę wydanym przez wojewodę.
Służby wojewody zwracają uwagę na detale związane z dokumentacją projektową. Z niektórymi uwagami, które do nas trafiły nie zgadzamy się, będziemy je wyjaśniać. Ponadto, niektóre kwestie wymagają jeszcze uzgodnienia z kolejarzami. Oczekują, aby szczegółowo opisać czy roboty będą prowadzone przy czynnym torze kolejowym i trakcji elektrycznej, jeśli tak, to jak będą zabezpieczeni pracownicy, pasażerowie korzystający z peronu – wyjaśnia naczelnik. Dodaje, że  jest to trudno określić, gdyż te warunki, już po rozstrzygnięciu przetargu i po podpisaniu umowy, wykonawca uzgadnia z zarządcą infrastruktury. Wszystkie te uwagi wojewody muszą być jednak wyjaśnione z kolejarzami i z projektantem.

– Zwróciliśmy się do wojewody, ponieważ wyznaczył nam bardzo krótki termin, o możliwość uzgodnienia tych wszystkich dodatkowych uwag z kolejarzami do 15 maja. Nie ukrywam, że w świetle tych procedur i dotychczasowej praktyki, jeśli uzyskamy prawomocne pozwolenie na budowę do końca maja lub połowy czerwca, to będzie sukces – mówi Sylwester Piechota.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021