W Stalowej Woli

Kiedy runie „szkieletor” na hali targowej?

Kiedy runie „szkieletor” na hali targowej?

– W tym temacie nie odstąpię na krok – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny. Chodzi o zburzenie kilkukondygnacyjnego budynku na placu targowym w Stalowej Woli, który od lat stoi niedokończony. Kroki w likwidacji tego obiektu nie przynoszącego chluby miastu zostały już zrobione. Obiekt ten koliduje z planowaną modernizacją placu targowego.

Wyburzenie „szkieletora” jest niezbędne, gdyż przeszkadza w inwestycji jaką miasto będzie realizować na tym terenie, chodzi o budowę hali owocowo – warzywnej, miejsc do handlowania na powietrzu, nowej drogi, parkingów i zagospodarowania terenu.

Jak informuje prezydent został już złożony wniosek w starostwie o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Po uzyskaniu wszelkich wymaganych zgód zostanie ogłoszony przetarg na realizację tego zadania. Oczywiście musi być także przeprowadzone postępowanie odszkodowawcze dla właścicieli. Prezydent zaznacza, że nie chodzi tylko o ten, budynek, gdyż tam są inne bardzo poważne zajęcia. Inwestycja będzie przechodzić przez teren należący do dużych sklepów. Struktura własnościowa gruntu jest tam bardzo skomplikowana.

Jak zaznacza włodarz, ten projekt ma to uporządkować sprawy własnościowe, tak żeby miasto mogło władać tym ternem. W przeciągu około dwóch miesięcy powinny zakończyć się postępowania dotyczące ostatecznej decyzji w tym temacie. Oczywiście jest także termin na wznoszenie odwołań, które są możliwe. – Ja w tym temacie nie odstąpię na krok, ten budynek i również inne, które tam są muszą zniknąć. Nie można mówić o modernizacji hali targowej, o nowoczesnym, pięknym, funkcjonalnym miejscu, jeśli ten budynek tam pozostanie. A przede wszystkim on formalnie koliduje z częścią drogową. Zatem wszelkie podstawy, które są w specustawie drogowej są tutaj spełnione – zapewnia Lucjusz Nadbereżny.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021