W Stalowej Woli

Kiedy runie zardzewiała kładka?

Kiedy runie zardzewiała kładka?

Budowa poziomego przejścia przez tory w Stalowej Woli w okolicach istniejącej kładki, a także wyburzenia tego obiektu powoli zbliża się do finału. W tym tygodniu ma zostać wszczęte postępowanie dotyczące wydania pozwolenia na budowę.

Przygotowanie tej inwestycji pod względem formalnym wymagało wielu pozwoleń i uzgodnień, a ta procedura zaczęła się przedłużać w czasie. Miasto musiało wiele kwestii ustalać z kolejarzami. Natomiast wszystkie pozwolenia, zarówno decyzje o lokalizacji inwestycji celu publicznego, jak również decyzje o pozwoleniu na budowę wydaje wojewoda.
Jeszcze w marcu podczas sesji Rady Miasta Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej w Urzędzie Miasta mówił, że służby wojewody zwracały  uwagę na najmniejsze detale związane z dokumentacją projektową. Z niektórymi uwagami, miasto się nie zgadzało. Wiele spraw wymagało też jeszcze uzgodnień z kolejarzami. Ostatecznie jednak inwestycja się finalizuje.

– Dostarczyliśmy do Urzędu Wojewódzkiego wszystkie uzgodnienia, wymagane dokumenty dotyczące budowy poziomego przejścia przez tory i likwidacji kładki. Dziękuję za zaangażowanie w tę sprawę stalowowolskim parlamentarzystom: senator Janinie Sagatowskiej i posłowi Rafałowi Weberowi, za pomoc w uzyskaniu szybkich terminów uzgodnień z partnerem z PKP. W przyszłym tygodniu ma zostać wszczęte postępowanie w Urzędzie Wojewódzkim, jeśli chodzi o wydanie niepozwolenia na budowę – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, podczas  sesji Rady Miasta, która odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia.  Dodał, że gdy już zostanie wszczęte postępowanie, to miasto będzie mogło przystąpić do opracowania ostatecznej specyfikacji przetargu. Będzie to oznaczało, że zakres uzgodnień  nie będzie już modyfikowany. Oczywiście ostateczna decyzja o ogłoszeniu przetargu będzie podjęta  w momencie uzyskania pozwolenia na budowę.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021