W Stalowej Woli

Kiedy zakończą sie prace na błoniach nadsańskich?

Kiedy zakończą sie prace na błoniach nadsańskich?

Trwają intensywne prace związane z projektem rewitalizacji błoni nadsańskich, Skarpy oraz parku na os. Charzewice w Stalowej Woli. Chyba największe emocje wzbudzają błonia, gdzie obecnie jest ogromny plac budowy. Wstępnie zakładano, że prace tam zakończą, się początkiem czerwca, jednak ten optymistyczny termin został trochę przesunięty w czasie.

Projekt rewitalizacji obejmuje ni tylko błonia, ale także Skarpę oraz park na os. Charzewice. Jeśli chodzi o park, to prace arborystyczne zostały już zakończone. Teraz będą robione tam alejki spacerowe.

Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, jeśli chodzi o błonia to właściwie prawnych opóźnień zakończenia tej inwestycji nie ma. Bowiem termin wynikający z umowy jest ustalony na koniec października tego roku.
– Wykonawca optymistycznie założył honorowy termin na 1 czerwca. Przyznam, że był to termin absolutnie niewiążący i my też nie będziemy mieć żadnych pretensji, jeżeli ten termin nie zostanie zrealizowany. Dlatego, że te prace mają być zrobione dobrze – mówi prezydent.

Jak zaznacza, to co już zostało wykonane na błoniach do tej pory, w stosunku do założonego harmonogramu,  jest bardzo mocno przyspieszone. Firmie pozostały prace wykończeniowe, czyli zrobienia m. in. placów zabaw, siłowni, nasadzeń krzewów, łąk kwiatowych, trawy, a także zrobienie drewnianego tarasu i innych elementów małej architektury. Ponadto zostanie także wylany asfalt na głównej ścieżce, a także zrobiona miękka nawierzchnia na ścieżce przeznaczonej do biegania czy chodzenia z kijkami.
Obecne warunki pogodowe nie są sprzyjające sadzeniu roślin, gdyż jest bardzo sucho, a te potrzebują wilgoci i czasu na ukorzenienie.
Wstępnie miasto planowało już w czerwcu organizację pierwszych wydarzeń na błoniach, jednak trzeba poczekać. Prezydent zaznacza, że jest przekonany, że w miesiącach wakacyjnych mieszkańcy już będą mogli korzystać z  tego miejsca.

Również na Skarpie trwają prace tzw. brudne, czyli  tworzenie jest nowego kształtu tego uskoku ziemnego. Będą tam nasadzenia umacniające grunt. Zostanie posadzonych kilkadziesiąt drzew i kilkaset krzewów. Tam także będzie mała architektura m. in. tarasy widokowe, plac zabaw, a w dalszej kolejności oświetlenie i monitoring.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021