W Stalowej Woli

Kiedy zostanie otwarty basen w Stalowej Woli?

Kiedy zostanie otwarty basen w Stalowej Woli?

24 czerwca ma zostać otwarty odkryty basen w Stalowej Woli. Temat ten wzbudza zawsze duże emocje, to dlatego, że od kilku lat zdarzało się tak, że żar lał się z nieba, a miejskie kąpielisko było zamknięte.

Jak zapowiedział podczas ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent  Lucjusz Nadbereżny, miejskie rozpoczęcie wakacji ma być odbyć się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i ma być połączone z oficjalnym otwarciem basenów. Jak zaznaczał prezydent, w ostatnim czasie teren tego ośrodka znacznie się zmienił. – Wspólnie z przewodniczącym rady Stanisławem Sobierajem odbyliśmy tam wizję lokalną. Obecnie trwają prace remontowe. Te obiekty z lat 60 – tych na pewno kiedyś muszą się doczekać głębokiej, nowoczesnej modernizacji, tak aby ten wspaniały teren, baseny były bardziej atrakcyjne. Obecnie dbamy o to, aby dzieci bezpiecznie i atrakcyjnie mogły spędzić tam czas. Mamy nadzieję, że do początku wakacji teren ten będzie jeszcze atrakcyjniejszy, obecnie trwają tam intensywne prace – mówił prezydent. Zauważył jednocześnie, że teren wokół boisk trawiastych bardzo się zmienił.

Nie tylko wykonujemy ważną inwestycję, jaką jest boisko ze sztuczną nawierzchnią, ale również dbamy o całe otoczenie, którego wizerunek w ostatnim czasie się zmienił. Chociażby powstało trzecie boisko z nawierzchnią trawiastą, na byłych torach łuczniczych. Planujemy tam organizację imprez plenerowych – dodał  Nadbereżny.

Podczas sesji radna Urszula Serafin – Bąk zapytała,  czy istniej możliwość, by baseny były otwarte wcześniej. Robert Nowak, dyrektor MOSiR-u stwierdził, że decyzja o otwarciu basenów wraz z rozpoczęciem wakacji jest podyktowana tym, że gdyby były otwarte w czasie roku szkolnego, to dzieci mogłyby chętniej przychodzić tu, niż na lekcje.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021