kultura i rozrywka

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w którym corocznie uczestniczy MBP w Stalowej Woli. Co przygotowali stalowowolscy bibliotekarze dla Czytelników? Będzie zorganizowany m.in. kiermasz książek.

Hasłem przewodnim wydarzeń bibliotecznych w tysiącach bibliotek w całej Polsce jest zapewnienie – „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Motto można odnieść zarówno do fizycznej obecności w realnej przestrzeni bibliotecznej jak i do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów i wydarzeń, do których docieramy poprzez strony internetowe bibliotek, portale internetowe, media i komunikatory społecznościowe. Tegoroczna oferta obchodów święta bibliotek w MBP w Stalowej Woli zaprezentowana zostanie odbiorcom hybrydowo – w świecie realnym jak i wirtualnym. 8 maja będzie okazja do zapoznania się z prezentacją online pt. „Moja przyjaciółka książka”, kolejnego dnia Filia nr 1 przygotowała prezentację online z serii „Minuta z ortografią” . Filia nr 2 z kolei zaprasza w dniach 11 i 12 maja na dwie wystawy do obejrzenia już na żywo – w placówce przy ul. M. Siedlanowskiego 3 – „Z kalendarzem przez świat” oraz „Barwna historia przypominajki…”. 10 maja MBP zaprasza na warsztaty online, podczas których nauczymy się jak wykonać z materiałów plastycznych grę „Memory”.

13 maja w Bibliotece Głównej nastąpi wręczenie nagród w konkursie „Tytus w Stalowej Woli”, a dzień później bibliotekarze zapraszają na prezentację online cyklu „Bajki terapeutyczne”.

Finał Tygodnia Bibliotek nastąpi w sobotę 15 maja. Tego dnia w godzinach 10 – 13 na parterze Biblioteki Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 odbędzie się kiermasz książek. Ponadto, oferujemy „Biblioteczną fabrykę pomysłów” czyli wystawę książek i stoisko z kreatywnymi materiałami Wydawnictwa Dwie siostry, a także dwie inne wystawy „Czego życzyć bibliotece…?” oraz „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Online – na stronie www i facebookowym fanpage’u MBP dostępna będzie prezentacja „Książka – od zakupu do Czytelnika”.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021