kultura i rozrywka

Kiermasz taniej książki już otwarty

Kiermasz taniej książki już otwarty

Dokładnie 430 książek sprzedano w przeciągu pierwszej godziny od otwarcia kiermaszu taniej książki, jaki zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

Książki kosztują maksymalnie 3 złote, a będą sprzedawane przez dwa tygodnie (także w sobotę) do piątku, 27 listopada, w godzinach otwarcia biblioteki. No chyba, że czytelnicy wykupią wszystkie pozycje wcześniej, co jest bardzo prawdopodobne.

16 listopada pierwszym klientem został pan Błażej. Młody mieszkaniec Stalowej Woli wybrał dla siebie 6 książek. – Wszystkie techniczne: mechanika, obróbka skrawaniem, bo na technicznym kierunku studiuję na naszej Politechnice – tłumaczył nam student. Po chwili dobrał jeszcze jedną książkę. Także ze sporym zasobem wiedzy potrzebnej studentowi kierunku technicznego.

Kiermasz, to wyjątkowa okazja, można „upolować” naprawdę ciekawe rzeczy: od lektur szkolnych, bajek, kryminałów – po arcydzieła światowej literatury czy atrakcyjne albumy. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Można wyszukać prawdziwe perełki. Rekordowy zakup, to do tej pory 110 książek, które za jednym razem kupiło małżeństwo ze Stalowej Woli, na poprzedniej edycji kiermaszu, we wrześniu. Gdzie taką ilość książek zmieścić? Jeśli wiklinowy koszyk, z jakim zjawił się jeden z klientów, nie wystarczy, to można ułożyć je w wózeczku, przy dziecku. Tak jak zrobiła jedna z klientek kiermaszu – młoda mama. Gratulujemy pomysłowości!

Pieniądze z kiermaszu pozwolą bibliotece na uzupełnienie posiadanych zasobów nowościami. – Oferowane książki to obecnie dary od Czytelników. Zachęcamy tych z Państwa, którzy robią przegląd swoich prywatnych zbiorów, aby niepotrzebne egzemplarze przekazali bibliotece właśnie na kiermasz – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

DSC06148

DSC06151

DSC06156

DSC06173

DSC06171

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021