kultura i rozrywka

Kim będę w 2035 roku – warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

Kim będę w 2035 roku – warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

Za nami warsztaty online „I Ty możesz być pisarzem. I Ty możesz być mówcą” z Małgorzatą Żółtaszek, w których, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli uczestniczyły dzieci z klas IV b i VI b (kółko polonistyczne) wraz z nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli. Celem spotkania było wspieranie pewności siebie i poczucia własnej wartości młodych ludzi, poprzez podniesienie kompetencji komunikacyjnych w zakresie retoryki i formułowania myśli w formie pisemnej.

– Chciałabym zachęcić dzieci do tego, aby nie bały się mówić i pisać o sobie. Kiedy mają poczucie, że potrafią, umieją i że sobie poradzą, to stają się otwarte na innych ludzi. Są również w stanie dostrzec to wszystko u koleżanki czy kolegi. Uczucia trzeba oswajać, ale dla każdego człowieka droga do tego celu jest inna – mówiła Małgorzata Żółtaszek.

Dzieci dowiedziały się, co to jest autoprezentacja i jak wyeliminować lęk przed oceną czy krytyką. Prowadząca podkreślała, że są sposoby na opanowanie dziecięcego strachu przed trudną sytuacją.

– Co zrobić, gdy w trudnej sytuacji dopada Was strach? Możemy go zmniejszyć lub nawet przepędzić używając wyobraźni. Jeśli wyobrazicie sobie, że ma on wielkość małego zwierzątka, to okazuje się że tak naprawdę jest od Was mniejszy. A jeśli jednak jest większy, jak góra? To możecie jak Pan Kleks, spróbować powiększyć siebie. Wyobraźnia pomaga dzieciom oswoić lęk, strach i niepewność – przekonywała dzieci autorka książek biblioterapeutycznych.

Uczestnicy otrzymali również ciekawe zadanie do dobrowolnego wykonania, polegające na zaprezentowaniu siebie w formie pisemnej i przeczytanie tego tekstu…w 2035 r. Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, wspólnie z prowadzącą szukali pomysłów na podniesienie poczucia własnej wartości, dzięki któremu szczęście będzie na wyciągnięcie ręki.

Małgorzata Żółtaszek to certyfikowana trenerka komunikacji. Pracuje z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. Pisze artykuły i książki („Basałyk i Psotka idą do pracy”, „O Mateuszku, który bał sią ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”). Prowadzi szkolenia, warsztaty, spotkania autorskie i zajęcia edukacyjne. Wszystkie działania zawodowe i osobiste opiera na empatii i mocy pozytywnych relacji.

Spotkanie online zostało zorganizowane w ramach zadania „Biblioteczne teatralia z wartościami w tle”, w programie „Partnerstwo dla książki 2020”, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Źródło MBP

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021