KKS Victoria Stalowa Wola podsumował sezon 2015

Katolicki Klub Sportowy „Victoria” Stalowa Wola podsumował właśnie miniony sezon. W bazylice konkatedralnej została odprawiona Msza święta dziękczynna w intencji wszystkich zawodników, członków zarządu i sponsorów.

Sezon 2015 był bardzo udany dla stalowowolskiego klubu zarówno pod względem sportowym jak i medalowym. Obfite owoce przyniosła solidna praca zawodników KKS „Victoria”, którzy swoją wielką siłą i determinacją udowodnili, że mogą osiągać wielkie sukcesy.

Nasi lekkoatleci licznie reprezentowali w tym sezonie swój klub nie tylko na arenie krajowej ale także międzynarodowej, zdobywając klasy sportowe i osiągając wielkie sukcesy. Niewątpliwie największym z nich był złoty medal Mistrzostw Europy w Eskilstunie w rzucie dyskiem, zdobyty przez Bartłomieja Stója. Wygrał on też współzawodnictwo klubowe w tym roku, wyprzedzając swoje koleżanki Oliwię Pakułę  i Angelikę Sarnę. Najlepsza dziesiątka zawodników otrzymała pamiątkowe puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.

– Ten sezon był dla mnie bardzo udany, zostałem Mistrzem Europy, zdobyłem trzy medale Mistrzostw Polski więc czego chcieć więcej. Te wyróżnienia są dla mnie bardzo ważne. Nie osiadam na laurach i już rozpoczynam przygotowania do kolejnego sezonu –podsumował krótko Bartłomiej Stój.

Warto dodać, że zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych, zdobyli 15 medali Mistrzostw Polski w tym 5 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowe. W siedemnastoletniej historii KKS Victoria, nasi lekkoatleci zdobyli na Mistrzostwach Polski i Europy łącznie już 165 medali.

Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę najlepszych zawodników KKS Victoria tego sezonu: