W Stalowej Woli

Klasztorna na 4. miejscu w województwie

Klasztorna na 4. miejscu w województwie

Do końca września ma być przebudowana ul. Klasztorna w Stalowej Woli. Powiat Stalowowolski właśnie ogłosił przetarg na te prace. Inwestycja znalazła się na 4. miejscu listy rankingowej, dot.  przebudowy dróg powiatowych w województwie. Oznacza to, że samorząd otrzyma dofinansowanie.

W ubiegłym roku była kompleksowo przybudowana ul. Przemysłowa, którą łączy z ul. Klasztorną przejazd kolejowy. Więc będzie to kontynuacja inwestycji. Jest to ulica, na której natężenie ruchu jest duże. Nawierzchnia jej jest bardzo zniszczona, nie tak dawno, w miejscach, w których były największe koleiny została sfrezowana.

klasztorna2

Droga ta będzie przebudowa na odcinku o długości 742 m, czyli na całej długości od przejazdu kolejowego do ronda przy ul. Rozwadowskiej. W planach jest też budowa odcinka kanalizacji deszczowej, a także wpustów do istniejącej kanalizacji. Wzdłuż drogi będzie chodnik i ścieżka rowerowa,  a także nowe oświetlenie uliczne.  W ramach prac jest też przewidziana budowa wodociągu, która zostanie wykonana przez właściciela, czyli Miejski Zakład Komunalny.

Szacunkowy koszt tej przebudowy to blisko 3,5 ml zł. W budżecie powiatu na ten cel zostało zabezpieczone około 1,7 mln zł. Do tej inwestycji dołożyła się także Gmina Stalowa Wola przekazując 164 tys. zł.
Reszta pieniędzy będzie pochodzić z dofinansowania w ramach wieloletniego projektu „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Powiat  Stalowowolski znalazł się na 4. miejscu listy rankingowej ogłoszonej przez wojewodę.  W ramach tego programu może uzyskać wsparcie w wysokości 50 proc. wartości kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 3 mln zł. Czyli ma szansę na  otrzymanie do 1,6 mln zł.
Warunkiem podpisania umowy o dofinansowanie jest ogłoszenie przetargu i złożenie wszelkich dokumentów.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021