Klub biegacza z medalami Mistrzostw Polski

Dziewięć medali przywiozła pięcioosobowa reprezentacja Stalowowolskiego Klubu Biegacza z XXV. Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 27 i 28 czerwca w Toruniu.

Każdy ze sportowców startował w swojej kategorii wiekowej. Bogdan Dziuba, prezes SKB zdobył złoty medal na dystansie 1500 m. Wiceprezes Stanisław Łańcucki wywalczył złoto na 3000 m z przeszkodami oraz srebrny medal na 5000 m. Kolejny z zawodników – Adam Szymański, zdobył srebrny medal na dystansie 5000 m i brąz na 1500 m. Swoją klasę pokazały również kobiety. Dwa medale wywalczyła Beata Orłowska. Pokonując dystans 400 m, reprezentantka SKB zdobyła złoto oraz brąz na 200 m. Świetnie spisała się także Monika Bożek-Rychlak, na dystansie 1500 m wywalczyła pierwsze miejsce, a drugie na dystansie 400 m.

Szczególne wyróżnienie podczas mistrzostw przypadało Stanisławowi Łańcuckiemu. Został odznaczony medalem za zasługi dla Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki za liczne osiągnięcia sportowe oraz godne reprezentowanie barw Polski na arenie międzynarodowej.

11705413_964853946890827_8721951650080665450_o (Kopiowanie)