Kronika Policyjna

Kobieta straciła 80 tys. złotych

Kobieta straciła 80 tys. złotych

80 tysięcy złotych straciła wczoraj 67-letnia mieszkanka Stalowej Woli. Kobieta wypłaciła pieniądze z kont bankowych i przekazała je mężczyźnie podającemu się za “policjanta”. Oszusta poszukują stalowowolscy funkcjonariusze.

Do przestępstwa doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w Stalowej Woli. Najpierw do pokrzywdzonej na stacjonarny numer telefonu zadzwonił mężczyzna, podając się za siostrzeńca. Kobieta nie rozpoznała go i połączenie zostało przerwane. Niemal natychmiast po zakończonej rozmowie zadzwonił telefon, którego rozmówca podawał się za policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie kradzieży pieniędzy z banków. W międzyczasie trzecia osoba potwierdzała tożsamość rzekomego funkcjonariusza.
„Funkcjonariusz” poinformował, że Policja prowadzi działania zmierzające do zatrzymania siatki przestępców. Powiedział też, że kobieta najprawdopodobniej stanie się ofiarą złodziei i musi wybrać swoje pieniądze z banku. Zaproponował pomoc w schwytaniu oszustów. W tym celu kobieta miała wypłacić pieniądze z banku i przekazać je nieumundurowanemu “funkcjonariuszowi”, który je zabezpieczy.
67-letnia kobieta dokładnie stosowała się telefonicznych poleceń, a po wypłaceniu 80 tys. złotych przekazała je mężczyźnie, który podszedł do jej samochodu. Po upływie kilkunastu minut od przekazania pieniędzy, kiedy rzekomy „policjant” nie zadzwonił, kobieta zorientowała się, że mogła zostać oszukana i powiadomiła o przestępstwie stalowowolskich stróżów prawa.
Policjanci wielokrotnie apelowali o rozwagę w przypadku takich rozmów telefonicznych. Przestępcy specjalizujący się w oszustwach „na wnuczka”, doskonalą swoje metody. Schemat, gdy po telefonie od członka rodziny dzwoni „policjant”, który rozpracowuje oszustów jest już znany. Niestety ta metoda wciąż okazuje się skuteczna. Przestrzegajmy członków swoich rodzin, znajomych przed takimi telefonami. Najskuteczniejszą metodą weryfikacji rozmówcy, jest rozłączenie się i kontakt z oficerem dyżurnym miejscowej jednostki Policji lub osobista wizyta w komendzie.

Źródło: KPP Stalowa Wola 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021