sport

Kolejna dziewczyna z Victorii zdobywa medale

Kolejna dziewczyna z Victorii zdobywa medale

sarna_malePierwsza w Polsce, jedenasta w Europie, to dopiero początek kariery, bo jej marzeniem są Igrzyska Olimpijskie. Gdy jest ciężko i czasem poleci łza, to zaciska zęby i dalej trenuje. Osiemnastoletnia Angelika Sarna, zawodniczka Katolickiego Klub Sportowego Victoria w Stalowej Woli, poprzez swoją silną wolę i upór, ma szansę na osiągnięcie tego celu.

Talent ten odkrył Stanisław Anioł trener i prezes Katolickiego Klub Sportowego Victoria w Stalowej Woli. To on ją zachęcił do uprawiania lekkoatletyki, a zacięcie do sportu już miała, bo trenowała taniec towarzyski. Okazuje się, że trener ma „nosa” do zawodniczek, bo Angelika już przywozi medale. Przed kilkoma dniami wywalczyła dwa medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej. Srebro w biegu na 800 m z czasem 2:10,30 i srebro w sztafecie na 4*400 m.

Swój start na tych mistrzostwach podsumowuje krótko. – Myślę, że stać mnie było na więcej. Brałam cały wiatr na siebie, przy finiszu troszkę zabrakło do zwycięstwa, ale bardzo się cieszę ze zdobytego srebra, choć czuję lekki niedosyt – stwierdza.

W Szwecji che pobić życiowy rekord

Obecnie Angelika przebywa w Gdańsku na zgrupowaniu kadry narodowej. Szlifuje swoją formę do zbliżających się Mistrzostw Europy w Szwecji (16 – 19 lipca), do których wypełniła minimum na 43. Memoriale Żylewicza w Gdańsku (2:05,90). Po skończonym obozie przygotowawczym, wraz z trenerami i kadrą, 14 lipca wylatuje z Warszawy do Szwecji, gdzie młoda zawodniczka chce pobić swój nowy rekord życiowy.

– Jestem bardzo optymistycznie nastawiona do tego startu. Wraz z moimi koleżankami z Klubu, będziemy walczyć o wejście do finału i mam nadzieję, że się to uda – mówi z optymizmem Angelika.

Motywacją przed każdym startem lekkoatletki jest wparcie rodziców oraz jej silna wola i samozaparcie. Wytrwale dąży do określonych celów, poprzeczkę stawia sobie bardzo wysoko, co ją jeszcze bardziej motywuje do bicia nowych rekordów. – W 2013 roku na Mistrzostwach  Polski w Spale   miałam małe problemy z numerem startowym, gdyż został źle wpisany. Jestem bardzo wrażliwa, więc pojawiły się łzy i zdenerwowanie.  Po tych zawodach chciałam zrezygnować ze sportu, ale po moim „spotkaniu” z ostatnim miejscem, szło mi coraz lepiej. Więc można powiedzieć, że ta sytuacja mnie nauczyła i już nie jestem taka beksa – dodaje z uśmiechem.

W statystykach nasza reprezentantka zajmuje pierwszą pozycję w Polsce, jedenastą w Europie, ale jak twierdzi będzie chciała ją poprawić i zrobi wszystko by tak było.

Trenuje w lesie obok domu

Zawodniczka KKS Victoria mieszka w Agatówce w gminie Zaleszany. Ma świetne warunki do uprawiania sportu ponieważ mieszka blisko lasu, co daje możliwość trenowania na świeżym powietrzu. Jest bardzo dumna i zadowolona, że poświęciła się bieganiu i nie żałuje tej decyzji. Trenuje nawet w wakacje, codziennie minimum dwie godziny, na co składa się siłownia i tzw. „rytmówki” czyli odcinki 80 m. W roku szkolnym, jak sama mówi, była rzadkim gościem w szkole z powodu częstych wyjazdów na zgrupowania kadry narodowej i treningów. Jednak potrafi oddzielić obowiązki szkolne od sportu i swoje wyniki w nauce ma całkiem niezłe.

Angelika nigdy nie zazdrości lepszych wyników swoim koleżankom z Klubu, łączą ich więzy przyjacielskie, zawsze się wspierają i motywują do dalszej pracy.

– Razem z moją koleżanką Oliwią Pakułą trenujemy, a przy tym dobrze się dogadujemy. Razem biegamy i motywujemy się do dalszych działań. Przed startem zawsze mówimy sobie, że damy radę i będzie dobrze – zaznacza Angelika.

Jej największym marzeniem sportowym jest udział w Igrzyskach Olimpijskich, gdzie minimum wynosi 2:01, a wynik naszej biegaczki to 2:05. Jak widać ma na to dużą szansę.

Jak wiadomo zawodowe uprawianie sportu wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego też młodych zawodników wspierają samorządy dając im stypendia sportowe za wyniki i zdobywane medale. Angelika również otrzymuje stypendium od Gminy Zaleszany, Miasta Stalowa Wola oraz Województwa Podkarpackiego.

9 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

stw24.pl12 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

stw24.pl14 stycznia 2021

Super Seria U12 Oliwii w Pszczynie – Zakończenie Tenisowego roku 2020

stw24.pl13 stycznia 2021

Młodziczki Vegi MOSiR wywalczyły awans do rundy finałowej

stw24.pl3 grudnia 2020

Przebudowa stadionu sportowego w Zaklikowie

stw24.pl17 listopada 2020