W powiecie

Kolejne prace drogowe w powiecie

Kolejne prace drogowe w powiecie

Rozpoczęta właśnie rozbudowa ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli to nie jedyna nowa inwestycja drogowa Powiatu Stalowowolskiego. Wkrótce rozpoczną się też prace na drodze powiatowej w miejscowości Kotowa Wola, a także na moście na rzece Sanna w Łążku Zaklikowskim.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1015R Jamnica –Zbydniów, to kolejna w ostatnich latach inwestycja powiatu dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi konkretnie o odcinek o długości 1,4 km, na terenie miejscowości Kotowa Wola (gmina Zaleszany). Zakres prac będzie polegał na wykonaniu: nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 1400 m, ciągu pieszego o długości 1260 m, poboczy z kruszywa, odwodnienia, oznakowania poziomego i pionowego, a także kanału technologicznego na odcinku o długości 252 m. W ramach zadania, przebudowane zostaną również 3 skrzyżowania.

– Staramy się rozkładać inwestycje drogowe tak, aby obejmowały one zarówno drogi w mieście, jak i na terenie gmin wiejskich. I to jest tego najlepszy przykład – aktualnie realizujemy dwie drogi w Stalowej Woli, czyli ulice Popiełuszki oraz Dąbrowskiego, a także mamy 2 duże zadania na terenie gmin wiejskich – w gminach Zaleszany oraz Zaklików – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wartość inwestycji zgodnie z kosztorysem to 1,92 mln zł, po przetargu 1,33 mln zł. Powiat Stalowowolski otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 70% z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 30% kosztów pokryją po połowie Powiat Stalowowolski oraz Gmina Zaleszany.

Inne, duże zadanie drogowe, które wkrótce będzie realizowane przez powiat, to przebudowa mostu na rzece Sanna w miejscowości Łążek Zaklikowski.

– Konsekwentnie realizujemy przebudowę drogi powiatowej nr 1004R Zaklików – Borów. Przebudowaliśmy w ostatnich latach – w dwóch etapach, w sumie 5 km tej drogi, a teraz przyszedł czas na 3. etap, polegający na przebudowie w Łążku Zaklikowskim mostu na rzece Sanna wraz z dojazdami. Dzięki tym inwestycjom, praktycznie cała ta droga w kierunku granicy z powiatem kraśnickim będzie w bardzo dobrym stanie. Wykonawca zobowiązał się zrealizować tę inwestycję w okresie 4 miesięcy – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

W ramach inwestycji nastąpi m.in.: przebudowa nawierzchni jezdni i chodników na moście i dojazdach, remont konstrukcji przęseł mostu poprzez wymianę belek prefabrykowanych na nowe oraz odtworzenie nadbetonu, remont podpór pośrednich, płyt przejściowych, przebudowa urządzeń dylatacyjnych i urządzeń BRD, dotworzenie elementów wyposażenia, ramp zejściowych na dojazdach, umocnienie skarp, oczyszczenie i odmulenie rowów drogowych, a także remont istniejących umocnień brzegów koryt.

Jak zawsze w przypadku obiektów mostowych, nie będzie to tanie zadanie. Jego koszt, to 1,96 mln zł. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, Funduszu Leśnego,  budżetu państwa oraz Gminy Zaklików.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

“Zaczytana Ławeczka” stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021

Kontynuacja modernizacji stacji uzdatniania wody w Chwałowicach i Radomyślu

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Setki Motocyklistów pakowało kolejną walizkę z milionami dla Bartusia

stw24.pl10 maja 2021

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021