W powiecie

Kolejne prace drogowe w powiecie

Kolejne prace drogowe w powiecie

Rozpoczęta właśnie rozbudowa ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli to nie jedyna nowa inwestycja drogowa Powiatu Stalowowolskiego. Wkrótce rozpoczną się też prace na drodze powiatowej w miejscowości Kotowa Wola, a także na moście na rzece Sanna w Łążku Zaklikowskim.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1015R Jamnica –Zbydniów, to kolejna w ostatnich latach inwestycja powiatu dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi konkretnie o odcinek o długości 1,4 km, na terenie miejscowości Kotowa Wola (gmina Zaleszany). Zakres prac będzie polegał na wykonaniu: nowych warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego na odcinku 1400 m, ciągu pieszego o długości 1260 m, poboczy z kruszywa, odwodnienia, oznakowania poziomego i pionowego, a także kanału technologicznego na odcinku o długości 252 m. W ramach zadania, przebudowane zostaną również 3 skrzyżowania.

– Staramy się rozkładać inwestycje drogowe tak, aby obejmowały one zarówno drogi w mieście, jak i na terenie gmin wiejskich. I to jest tego najlepszy przykład – aktualnie realizujemy dwie drogi w Stalowej Woli, czyli ulice Popiełuszki oraz Dąbrowskiego, a także mamy 2 duże zadania na terenie gmin wiejskich – w gminach Zaleszany oraz Zaklików – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wartość inwestycji zgodnie z kosztorysem to 1,92 mln zł, po przetargu 1,33 mln zł. Powiat Stalowowolski otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości 70% z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe 30% kosztów pokryją po połowie Powiat Stalowowolski oraz Gmina Zaleszany.

Inne, duże zadanie drogowe, które wkrótce będzie realizowane przez powiat, to przebudowa mostu na rzece Sanna w miejscowości Łążek Zaklikowski.

– Konsekwentnie realizujemy przebudowę drogi powiatowej nr 1004R Zaklików – Borów. Przebudowaliśmy w ostatnich latach – w dwóch etapach, w sumie 5 km tej drogi, a teraz przyszedł czas na 3. etap, polegający na przebudowie w Łążku Zaklikowskim mostu na rzece Sanna wraz z dojazdami. Dzięki tym inwestycjom, praktycznie cała ta droga w kierunku granicy z powiatem kraśnickim będzie w bardzo dobrym stanie. Wykonawca zobowiązał się zrealizować tę inwestycję w okresie 4 miesięcy – mówi starosta Janusz Zarzeczny.

W ramach inwestycji nastąpi m.in.: przebudowa nawierzchni jezdni i chodników na moście i dojazdach, remont konstrukcji przęseł mostu poprzez wymianę belek prefabrykowanych na nowe oraz odtworzenie nadbetonu, remont podpór pośrednich, płyt przejściowych, przebudowa urządzeń dylatacyjnych i urządzeń BRD, dotworzenie elementów wyposażenia, ramp zejściowych na dojazdach, umocnienie skarp, oczyszczenie i odmulenie rowów drogowych, a także remont istniejących umocnień brzegów koryt.

Jak zawsze w przypadku obiektów mostowych, nie będzie to tanie zadanie. Jego koszt, to 1,96 mln zł. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Powiatu Stalowowolskiego, Funduszu Leśnego,  budżetu państwa oraz Gminy Zaklików.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021