Kolejne sukcesy Victorii

Trwa 27. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie, na której już w pierwszym dniu fenomenalnie spisali się zawodnicy z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola. Pięć złotych i jeden srebrny – tyle medali zdobyli stalowowolscy lekkoatleci, a to dopiero początek całej imprezy. -To pierwsze dni tej parafiady, a medale już są więc daje to powody do dumy. Przewidziane są jeszcze m. in takie konkurencje jak: pchnięcie kulą, skok w dal, wzwyż, rzut piłką palantową, biegi na 60 m, 100 m, 300 m, 400 m, 1000 m, 1500 m. Miejmy nadzieję, że liczba zdobytych medali się powiększy – mówi Stanisław Anioł prezes KKS Victoria.

W pierwszym dniu w biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych w biegu na 500 m, pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyła Kamila Waliłko.

W kategorii gimnazjum najlepsza była Agnieszka Dybka w biegu na 1200 m. Pierwsze miejsce w biegu na 1500 m, zajął Stanisław Lebioda, zaś drugie przypadło Radosławowi Moskalowi w biegu na 1500 m.

W kategorii szkół średnich, w biegu na 1500 m Klaudia Chmielowska wywalczyła pierwsze miejsce. Natomiast w konkurencjach opiekunów, w biegu na 1500 m złoto zdobyła Beata Krawiec.

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży zakończy się w najbliższą sobotę.