Kolejne zwycięstwo Stalówki

9 kolejka rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi koszykarzy, okazała się szczęśliwa dla naszych zawodników, którzy we własnej hali podejmowali drużynę KS Smookly Warszawa. Spotkanie to oglądało ok 200 osobowa kibiców, która po końcowej syrenie mogła, razem z zawodnikami Stali, świętować kolejne zwycięstwo.

Pierwsza kwarta należała do naszego zespołu, który dość spokojnie kontrolował przebieg gry, uzyskując maksymalną przewagę 7 pkt. Przewaga ta jednak pod koniec kwarty, stopniała do 3 oczek, dzięki celnej ,,trójce’’ Nałęcza.

Druga część gry miała podobny przebieg do pierwszej. Znów zielono-czarni od początku pracowali nad powiększeniem przewagi nad rywalami. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, przewaga podopiecznych Bogdana Pamuły wzrosła nawet do 13 punktów. Ostatecznie po 20 minutach gry ZKS prowadził 44:34.

Trzecią część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ze stolicy, którzy w ciągu zaledwie 45 sekund gry, zdołali ,,dojść’’ nasz zespół na 3 pkt. Na całe szczęście celny rzut za 3 pkt. Rafała Partyki, przerwał szaloną pogoń gości. Kiedy wydawało się, że Stalowcy odzyskali kontrolę, warszawiacy znów zdecydowali się na zryw i na 53 sekundy prze końcem kwarty KS Smookly przegrywali już zaledwie 2 punktami. Kwarta jednak zakończyła się jednak, 5 punktowym prowadzeniem naszego zespołu, dzięki skutecznie wykonywanym osobistym przez Bandyge i Zagułe.

Tak mała różnica punktowa między zespołami, gwarantowała spore emocję w ostatniej kwarcie. Jednak tak się nie stało. Zawodnicy ze stolicy byli bezsilni, wobec tego co na parkiecie wyczyniali zawodnicy Stali. Seria 21:3 dla zielono-czarnych, przez pierwsze 6,5 min ostatniej kwarty, sprawiło, że już nic nie mogło odebrać zwycięstwa naszemu zespołowi. Do końca spotkania trener Pamuła, dał pograć zmiennikom, którzy utrzymali bezpieczny dystans punktowy.

ZKS Stal Stalowa Wola 77:66 KS Smookly Warszawa

(19:16, 25:18, 12:17, 21:15)