W Stalowej Woli

Kolejny Belfer Roku z “Budowlanki”

Kolejny Belfer Roku z “Budowlanki”

Matusz Małys, nauczyciel przedmiotów zawodowych branży budowlanej oraz poligraficznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli został „Belfrem Roku 2017. To już  8. edycja konkursu organizowanego przez powiat stalowowolski.

W tym roku do tego tytułu byli nominowani: Ewa Wierzbicka (ZSO), Natalia Banach (ZSP Nr 1), Mateusz Małys (ZSP Nr 2), Agnieszka Statowska – Głasek (ZSP Nr 3), Marek Żurecki (CEZ), Klaudia Kochowska (CKUiODiDZ), Dorota Lubojańska-Socha (ZPO), Irena Kutyła (SLO).

Głosowanie odbywało się drogą internetową, a walka o ten tytuł była bardzo zacięta. 3. miejsc przypadło Markowi Żureckiemu, 2. Ewie Wierzbickiej, a zwycięzcą został Mateusz Małys. To on wykuwa talenty, pod jego opieką uczniowie osiągają liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach filmowych, a także w olimpiadach przedmiotowych, takich jak Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz Turniej Budowlany „Złota Kielnia ”. To też współorganizator nowatorskich przedsięwzięć w “Budowlance”: Szkolnego Dnia Budowlańca, Targów Budownictwa i Odnawialnych Źródeł Energii, czy Szkolnego Dnia Zawodowca. To też pomysłodawca i opiekun działań młodzieży szkolnej w Grupie Filmowej Tadek. Mateusz Małys to nauczyciel o silnej osobowości, który potrafi rozmawiać z uczniami.  To człowiek skrupulatny, ale obdarzony nietuzinkowym poczuciem humoru. Stale zaciekawia uczniów i rozbudza ich kreatywność, stara się przemycić do szkolnej rzeczywistości jak najwięcej innowacji technicznych i nowinek technologicznych.

Mateusz Małys jest czwartym nauczycielem z ZSP nr 2, który zdobył ten tytuł.

Warto jeszcze przypomnieć tych, którzy tytuł Belfra otrzymali w poprzednich latach, to w kolejności chronologicznej od 2010 roku są: Artur Pychowski, Dariusz Bańka, Anna Kielar, Dorota Teśniarz, Marcin Kowalik, Renata Bis, Aneta Sikora.

Joanna Piechuta

belfer (3) belfer (1)

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021