W Stalowej Woli

Kolejny konkurs na zagospodarownie placu przed MDK

Kolejny konkurs na zagospodarownie placu przed MDK

Miasto ogłosiło ponowny konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji placu Piłsudskiego w Stalowej Woli. To dlatego, że w pierwszym konkursie żadna z przedstawionych prac nie spełniła oczekiwań władz, głównie ze względu na zbyt duże koszty realizacji projektu, a także wycinkę dużej liczby drzew.  

Przypomnijmy, na pierwszy konkurs wpłynęły dwie prace, które oceniał sąd konkursowy. Jak mówił w maju podczas ogłaszania wyników Piotr Lange, przewodniczący sądu konkursowego, w  wyniku długiej i bardzo burzliwej debaty sąd konkursowy zadecydował jednogłośnie o nie przyznaniu pierwszej nagrody dla żadnej ze złożonych prac. – Żadna nie spełniała w wystarczającym stopniu wymagań i oczekiwań jakie zostały postawione przez zamawiającego. Została przyznana natomiast druga i trzecia nagroda – mówił Piotr Lange.
Zaznaczał, że otrzymanie tych dwóch prac pozwala na ocenę spektrum możliwości zagospodarowania przestrzeni placu przy MDK i jest kolejnym krokiem do znalezienia tego najbardziej optymalnego rozwiązania.

Jak czytamy w regulaminie ogłoszonego konkursu, prace projektowe mają obejmować opracowanie szczegółowej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rewitalizacji placu Piłsudskiego, przyległych do niego terenów, a także obszaru tzw. „ogrodów miejskich”, czyli terenu położonego pomiędzy ulicami: ul. Dmowskiego, ul. Niezłomnych i ul. Ofiar Katynia.

W efekcie ma powstać centralny plac miejski spełniającego na co dzień funkcje rekreacyjne, wypoczynkowe i rozrywkowe oraz nadającego miastu świeży, estetyczny wygląd. Plac ma być tak zaprojektowany, by można było tam organizować masowe imprezy, a także by miał reprezentatywny i wyniosły charakter.
Nowa infrastruktura ma być wykonana z trwałych materiałów, które będą w spokojnej, stonowanej kolorystyce, a także będą współgrać ze sobą i z całym otoczeniem, tak istniejącym, jak i projektowanym. Wszytko ma tworzyć elegancki i stylowy obszar zapewniający spełnienie roli centrum nowoczesnego miasta.

Zainteresowane biura projektowe, architekci mogą składać do 1 grudnia, zaś rozstrzygnięcie  konkursu nastąpi 7 grudnia.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021