sport

Kolejny sukces młodego sportowca

Kolejny sukces młodego sportowca

59.76 m – to nowy rekord życiowy Bartłomieja Stója w rzucie dyskiem o wadze 2 kg. Tym wynikiem, ustanowił rekord Polski Juniorów, należący od 2002 roku do Michała Hoduna, który wynosił 59.34 m. Kolejny swój sukces zawodnik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, osiągnął na 3. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Wynik ten, dał Bartkowi czwarte miejsce w starciu z czołowymi seniorami Polski i reprezentantem z Estonii.

Wyniki zawodów:
1.Piotr Małachowski – 68.29 m
2.Gerd Kanter – 64.08 m
3.Robert Urbanek – 63.93 m
4.Bartłomiej Stój – 59.76 m
5.Wojciech Praczyk – 56.85 m
6.Damian Kamiński – 55.96 m

Tuż przed startem, rozmawialiśmy na temat Bartka o jego sukcesach z najlepszym polskim dyskobolem Piotrem Małachowskim oraz jego kolegą Wojciechem Praczykiem – tegorocznym srebrnym medalistą na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie w Estonii.

– Jest to młody chłopak, w którym drzemie ogromny potencjał. Widać, że ma „dobrą głowę”, nie stresuje się i nie zamartwia, gdy mu coś nie wyjdzie. Przed Mistrzostwami Juniorów w Szwecji, trenowałem z Bartkiem technikę i widziałem jak wiele siły jest w tym młodym sportowcu. Wynik, który osiągnął na tych Mistrzostwach to naprawdę coś ważnego dla jego kariery. Jeżeli młody zawodnik poprawia rekordy o kilka metrów na dużych imprezach tzn. że stać go na więcej. Dyskiem 2 kg powinien regularnie rzucać po 58 m, a wiem, że rzuca, także widzę w nim ogromny talent. To dobry,sympatyczny chłopak widać, że poważnie myśli i dąży do wybranego celu. Choć to dopiero początek jego kariery, mam nadzieję, że zapamiętamy go nie tylko, jako dobrego juniora, ale także, jako świetnego seniora – mówi Piotr Małachowski, najpopularniejszy polski dyskobol.

Jak mówi Wojciech Praczyk – Od piątej klasy szkoły podstawowej trenuje rzut dyskiem, to już 11 lat, jak związany jestem z tą dyscypliną. Bartek trenuje od 4 lat i ma już na swoim koncie naprawdę wielkie sukcesy. Stać go na bardzo dużo i zdziwiłem się, że nie rzuca jeszcze dwu kilowym dyskiem ponad 60 m, bo ten wynik ma w zasięgu ręki. Zawsze życzymy sobie jak najlepiej i tym razem też tak jest.

Warto dodać, że na tych samych zawodach nasza najlepsza polska młociarka – Anita Włodarczyk, fenomenalnym rzutem na odległość 81.08 m, ustawiła nowy rekord świata! Serdecznie gratulujemy!

Już za tydzień Bartek wystąpi na 61. Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie, gdzie będzie miał okazję pobić nowe rekordy.

Zapraszamy na relację!

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021