W Stalowej Woli

Kolumbarium i nowe kwatery na cmentarzu

Kolumbarium i nowe kwatery na cmentarzu

O konieczności powiększenia liczby miejsc na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli władze myślą już od dawna. Obecnie chcą maksymalnie wykorzystać teren, który jest przeznaczony pod obecną nekropolię. Wpływ na zwiększenie liczby miejsc będzie też mieć planowane kolumbarium, w którym będą pochowane skremowane osoby.

W tegorocznym budżecie miasto przeznaczyło 60 tys. zł na budowę alejek. W tym tygodniu mają się zakończyć prace związane z tą inwestycją. A w planach są już kolejne prace dotyczące tego miejsca.

Zastanawiamy się również nad przyszłością cmentarza komunalnego. W tej chwili trwają prace dotyczące poszerzenia cmentarza o kolejne sektory, w tym obrębie w którym możemy się poruszać. W najbliższym czasie będą oddawane kolejne kwatery do użytku, co ma potrwać do 15 grudnia. Te prace również wymagały nakładów finansowych. Ponadto zostało także wyznaczone miejsce pod budowę pierwszego kolumbarium. W przeciągu miesiąca zostanie przedstawiony radnym projekt przygotowany przez firmę Memento, administratora cmentarza. Jeżeli będzie zgoda i akceptacja, to w tym roku rozpoczną się prace nad budową – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Kolumbarium ma być usytuowane w niedalekiej odległości od obecnego zakładu, w którym   dokonywane są kremacje. Ponadto miasto proceduje również plan miejscowy, który umożliwi lokalizację kolumbarium w nowych częściach cmentarza, również na działkach, które będą pozyskane przez miasto.
Procedujemy w tej chwili pozyskanie działek prywatnych, które pozwolą na przedłużenie życia obecnego cmentarza. Część dziełek będzie umożliwiała pochówek tradycyjny, ziemnych, ale w części tych działek będzie możliwa jedynie lokalizacja grobów urnowych, ze wzgląd na ujęcia wody – tłumaczy prezydent. Wyjaśnia, że w w związku z tymi podjętymi działaniami nie ma zagrożenia, że w przeciągu najbliższych kilku lat zabraknie miejsc na cmentarzu komunalnym.

W przyszłorocznym budżecie ma być zabezpieczone ponad 100 tys. zł, na przygotowanie projektu technicznego nowego cmentarza.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021