W Stalowej Woli

Komendant z „ludzką” twarzą przechodzi na emeryturę

Komendant z „ludzką” twarzą przechodzi na emeryturę

Lucjan Maczkowski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli dziś oficjalnie pożegnał się ze stanowiskiem i mundurem. Po 25 latach pracy w policji odszedł na emeryturę. W komendzie stalowowolskiej odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta.

Lucjan Maczkowski pożegnał się ze sztandarem komendy i zameldował komendantowi wojewódzkiemu zdanie obowiązków służbowych na stanowisku komendanta.

– Za wszystkie te lata służby spędzone w stalowowolskiej komendzie, pragnę w imieniu swoim, policjantów i pracowników policji złożyć serdeczne podziękowania. Ma pan wielką zaletę, jaką jest umiejętność współpracy z ludźmi. Organizacja jaką jest komenda niewiele może zdziałać  nawet, gdy ma najlepszy zespół, jeśli nie ma lidera obdarzonego charyzmą, umiejętnością działania. Ale również takiego, który w sytuacjach kryzysowych staje na wysokości zadania i podejmuje kluczowe decyzje – mówił I zastępca komendanta mł. insp. Stanisław Mastalerczyk. Zaznaczał, że dla niego osobiście współpraca z odchodzącym komendantem była zaszczytem i honorem.

Obecny na uroczystości insp. Paweł Filipek, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie, zaznaczał, że oficjalne pożegnanie Lucjana Maczkowskiego z wręczeniem honorowej szabli oficerskiej będzie miało miejsc w komendzie wojewódzkiej. – Dziękuję za lata pięknej i honorowej służby. Życzę panu przede wszystkim zdrowia na emeryturze. Ono jest najważ niejsze, ono pozwoli realizować te wszystkie rzeczy, te zamierzenia, które sobie pan wymarzył po zakończeniu służby policyjnej – mówił. Zachęcał także Lucjana Maczkowskiego do wstąpienia do organizacji, w których działają emerytowani policjanci.

Za pracę i wspaniałą współpracę dziękowali komendantowi przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarnych, a także kościelnych w osobie ks.Mieczysława Kuncla, proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej.

Jak zaznaczał poseł Rafał Weber, był to komendant z ludzką twarzą.  – Wiem, że każdego, kto chciał przyjść i spotkać się z panem, przyjmował pan z olbrzymim szacunkiem, wysłuchiwał pan, rozmawiając godzinami – mówił poseł.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podkreślał, że przez okres trzech lat komendant Lucjan Maczkowski  zrobił dla komendy bardzo wiele. To za jego kadencji został nadany komendzie sztandar, został wyremontowany budynek, a także wypełnione wakaty.  Ponadto w komendzie panowała bardzo przyjazna, życzliwa atmosfera. Starosta zaznaczał, że współpraca samorządu powiatowego z komendantem bardzo dobrze się układała. – Chciałbym podziękować za tą piękną współpracę i życzyć wszystkiego najlepszego – mówił starosta w imieniu rady powiatu i zarządu powiatu, wójtów gmin i burmistrza.
Ryszard Andres, przewodniczący rady powiatu stalowowolskiego, oficjalnie zaprosił komendanta Maczkowskiego na sesję rady powiatu, podczas której nastąpi jego uroczyste pożegnanie z radą.
Za służbę komendantowi na rzecz miasta dziękował prezydent Lucjusz Nadbereżny. Podkreślał, że odchodzący komendant to człowiek z pasją, który angażuje się, nie jest obojętny, jest wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka. Zaznaczał, że komenda była bliska wartościom religijnym i patriotycznym.

Komendant Lucjan Maczkowski dziękował wszystkim za współpracę. – Jest to dla mnie szczególny dzień, w którym oddaję obowiązki komendanta powiatowego i przechodzę na emeryturę. Niezmiernie cieszę się, że państwo przyjęliście zaproszenie na tę uroczystą zbiórkę i poświęciliście czas na to, żeby w tym miejscu dziś ze mną być. Bardzo serdecznie dziękuję – mówił policjant.

Podkreślał bardzo dobrą współpracę m in. z komendą wojewódzką, samorządem powiatowym wraz ze wszystkimi gminami powiatu, parlamentarzystami, Prokuraturą Rejonową, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwem Rozwadów.  Dziękował przede wszytki swoim współpracownikom policjantom i pracownikom cywilnym. – To była wasza codzienna żmudna praca, za to wam bardzo serdecznie dziękuję. Uważam, że bez was, to Maczkowski by nic nie zrobił. Otoczyłem się takimi ludźmi, którzy pracowali na mój dobry, czy bardzo dobry wizerunek. Za to wam bardzo serdecznie dziękuję. Te pochwały, których dziś wysłuchałem, to nie są do mnie, to są do was, za waszą codzienną wytężoną prace  – mówił.

Joanna Piechuta

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021