W Stalowej Woli

Lokalni politycy – komentarze “na gorąco” po I turze wyborów

Lokalni politycy – komentarze “na gorąco” po I turze wyborów

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli (PiS): – To bardzo dobry wynik, który daje nadzieje na zmiany. Polacy pokazali niechęć, brak zaufania i brak akceptacji do obecnej władzy, do Platformy Obywatelskiej. Powiedzieli zdecydowane „nie” dla PO, dla tych antyspołecznych reform i „nie” dla Bronisława Komorowskiego.

Po raz kolejny mamy do czynienia z kompromitacją sondażowni, taki wynik nie był podawany przed wyborami w ostatnich sondażach. To wszystkim pokazuje, że warto pójść po raz kolejny i zagłosować , bo zmiana w Polsce jest nie tylko możliwa, ale jest konieczna. Paweł Kukiz bardzo mocno zaapelował jeszcze przed pierwszą turą, że nie wyobraża sobie, aby on mógł zagłosować na Bronisława Komorowskiego. To najważniejsza wskazówka, którą przekazał swoim wyborcom.

 Andrzej Szlęzak, były prezydent Stalowej Woli (PSL): – Wynik ten jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę przedwyborcze sondaże. Trudno przewidzieć wynik drugiej tury, ale myślę, że od dzisiaj faworytem jest Andrzej Duda. Moim zdaniem kluczem do zwycięstwa będzie to, który z kandydatów przekona do siebie wyborców Pawła Kukiza. Sądzę, że Andrzej Duda ma na to zdecydowanie większe szanse. Kluczem też będzie zachowanie samego Pawła Kukiza, czy zdecyduje się poprzeć któregoś z kandydatów, myślę, że już to częściowo zrobił mówiąc, że nie poprze Bronisława Komorowskiego.

Renata Butryn, posłanka PO: – Jestem zaskoczona tymi wynikami sondażowymi, wszystko wskazywało na to, że urzędujący prezydent będzie miał pierwsze miejsce. Bronisław Komorowski był stale atakowany przez wszystkich kandydatów w kampanii. To też może zaowocowało takim wynikiem. Ponadto jest więcej osób niezadowolonych. To bardzo poważny sygnał by zmienić politykę, przede wszystkim w punktach bardzo wrażliwych , w sprawach społecznych i socjalnych. Tak, by całe społeczeństwo odczuwało autentyczny wzrost gospodarczy. Jestem też bardzo zaskoczona niskim wynikiem kandydata PSL-u, co oznacza że partia ta traci poparcie na wsi na rzecz PiS.

Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski (PiS): Wynik kandydata PiS-u jest bardzo dobry. Uważam, że w drugiej turze bezapelacyjnie wygra Andrzej Duda. Przyznam, że zaskoczeniem jest dla mnie bardzo dobry wynik Pawła Kukiza.

Bronisław Tofil, były radny Województwa Podkarpackiego (SLD): Jestem bardzo zaskoczony wynikiem Pawła Kukiza, natomiast wynik Magdaleny Ogórek jest dużo poniżej oczekiwań. Jeżeli SLD chce przekroczyć próg wyborczy w jesiennych wyborach musi natychmiast wziąć się do pracy – ciężkiej pracy.

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021