Fotorelacje

Kompromitacja Stali.

Po dwóch remisach, na początek nowego sezonu, piłkarze Stali Stalowa Wola podejmowali na własnym boisku, jednego z głównych faworytów do awansu, GKS Bełchatów. Zawodnicy gości zgromadzili do tej pory 3 punkty, przegrywając w pierwszej kolejce 1-2 z Błękitnymi. Trzy punkty udało im się wywalczyć na własnym boisku, pokonując 3-1 Garbarnie Kraków.
Trener Białek postanowił trochę poeksperymentować w tym spotkaniu, wystawiając Gębalskiego na prawym skrzydle. Jego miejsce na szpicy zajął Łętocha. Pierwsze 45 minut pokazało jednak, że miejsce kapitana Stalówki zdecydowanie jest na środku ataku, a nie na boku. Popularny ,,Gęba” nie był tak produktywny, jak oczekiwał od niego trener. Często niedokładnie dogrywał piłki oraz przegrywał pojedynki z obrońcami. Drugie skrzydło nie wyglądało lepiej. Dośrodkowania z lewej strony, których autorem głównie był Wójcik, w większości były bardzo niecelne. Efektem tak słabej gry naszych piłkarzy był raptem jeden strzał oddany w pierwszych 45 minutach. GKS przynajmniej w pierwszej połowie nie prezentował się nie wiadomo jak dobrze, za to był zabójczo skuteczny. W 24 minucie Emile Thiakane wykorzystał brak jakiejkolwiek reakcji obrońców, gdy otrzymał piłkę na 25 metrze. Rosły czarnoskóry zawodnik z Bełchatowa spokojnie przyjął piłkę, przymierzył i mierzonym technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce, obok interweniującego Frątczaka. Stal niestety nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć gościom, za to piłkarze GKS, siedem minut po zdobyciu bramki, strzelili drugą bramkę. Strzelcem bramki okazał się brat, grającego nie tak dawno w Stali Pawła Giela Piotr, który znów wykorzystał opieszałość naszych obrońców i uderzył piłkę przewrotką z pola karnego. Piłka znów wylądowała w siatce i mieliśmy już 2:0 dla GKS-u Bełchatów. Goście mieli jeszcze jedną świetną sytuację do podwyższenia wyniku, kiedy to z ok 30 metrów na strzał zdecydował się Pietroń. Jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole gry. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie.
W szatni naszego zespołu było wyjątkowo głośno, widać było, że zawodnicy chcą powalczyć w drugich 45 minutach o poprawę wyniku. Niestety same chęci nie wystarczyły do odwrócenia losów tego spotkania. Nie można odmówić naszym zawodnikom, w drugich 45 minutach walki. Nasi zawodnicy dwoili się i troili jedna dogodnych sytuacji do zdobycia brami, nadal sobie nie stwarzali. Bełchatowianie za to grali mądrze i cierpliwie, a także niezmiennie skutecznie. Na tyle mądrze, że w 60 minucie prowadzili już 3:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wprost na głowę Bierzały i Stalówka przegrywała już różnicą trzech bramek. Światełko nadziei zapaliło się dla zielono-czarnych w 68 minucie, kiedy to boiskowym sprytem wykazał się Łętocha, który wbiegł przed interweniującego obrońcę, a następnie pociągany za rękę upadł w polu karnym. Sędzia nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny dla naszego zespołu. Jedenastkę na gola zamienił nie kto inny jak Adrian Gębalski. Niestety nadzieja tak szybko znikła, jak szybko się pojawiła. Zaledwie 4 minuty po stracie bramki, goście znów zdołali wyjść na 3 bramkowe prowadzenie, kiedy to w dziecinny sposób ograli naszą defensywę, kilkoma podaniami ,,z klepki”. Całą akcję precyzyjnym strzałem na długi słupek, zakończył Dawid Flaszka. Po tej bramce Stal nie była w stanie się już podnieść. Goście poprzestali na 4 zdobytych bramach i wynik do końca meczu nie zmienił się. Stal w pełni zasłużenie przegrywa 1:4 ze zdecydowanie lepszym zespołem, jakim tego dnia był GKS Bełchatów. Stal o kolejne punty spróbuje powalczyć w najbliższą sobotę.
Na własnym boisku podejmować będzie beniaminka, GKS Jastrzębie. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.